poniedziałek, 27 lutego 2023 14:07

Pijacki weekend na suskich drogach. Rekordzista miał blisko 2,5 promila

Autor Patryk Trzaska
Pijacki weekend na suskich drogach. Rekordzista miał blisko 2,5 promila

Rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi. Suscy policjanci w ubiegły weekend złapali aż czterech nietrzeźwych kierowców. Na każdego z nich czeka teraz proces sądowy  oraz wysoka grzywna.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli w piątek w Zembrzycach. Suski patrol WRD zatrzymał samochód marki Audi. Za kierownicą pojazdu siedział 57-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, którego badanie stanu trzeźwości wykazało 0,98 promila.

Tego samego dnia po godzinie 22:00, w Budzowie doszło do kolizji z udziałem 3 pojazdów. Jak się okazało siedzący za kierownicą seata 23-letni mieszkaniec powiatu suskiego, doprowadził do kolizji z dwoma pojazdami, mając 2,03 promila w organizmie.

Trzeci z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany do kontroli w sobotę po godzinie 9, w miejscowości Bystra. Za kierownicą pojazdu marki Volkswagen siedział 17-letni obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości przez suską drogówkę wykazało na urządzeniu ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd został zabrany na parking strzeżony, natomiast 17-latek został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i wykonania dalszych czynności.

Czwarty z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany do kontroli przez dzielnicowych po północy z niedzieli na poniedziałek w Jordanowie. Siedzący za kierownicą 26-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego, poruszał się samochodem marki BMW. Jego badanie stanu trzeźwości  wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Wobec każdego wymienionych z kierowców dalsze czynności będzie prowadzić KPP w Suchej Beskidzkiej. Przypomnijmy, że za kierowanie sampochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje