piątek, 1 kwietnia 2022 14:37

Pirat drogowy w pontiacu złapany w Głogoczowie. Miał sporo na sumieniu

Autor Marzena Gitler
Pirat drogowy w pontiacu złapany w Głogoczowie. Miał sporo na sumieniu

Policjanci grupy SPEED z komendy wojewódzkiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pontiaca, który jechał z prędkością 137 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h. Okazało się, że miał sporo na sumieniu. Teraz grozi mu grzywna w wysokości do 30 000 zł.

W poniedziałek, 28 marca około godz. 9:00 w Głogoczowie, na drodze krajowej nr 7 policjanci grupy SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP  w Krakowie, zatrzymali do kontroli drogowej 54-latka w pontiacu, który w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h, jechał o 67 km/h więcej.

Po skontrolowaniu mężczyzny okazało się, że nie posiada prawa jazdy, gdyż 20 października 2021 roku zostało mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu.

Jak ustalono w bazie danych, mężczyzna parokrotnie był zatrzymywany przez policjantów za jazdę bez uprawnień. Dlatego zamiast ukarania go mandatem, mundurowi zadecydowali o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu, gdzie takie naruszenia prawa może być orzeczona kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

inf. KPP Myślenice, fot. ilustracyjna Mateusz Łysik / Głos24

Myślenice - najnowsze informacje