piątek, 25 listopada 2022 11:20

Plastry ze srebrem - czym są, jak działają i kiedy okażą się pomocne?

Autor Artykuł sponsorowany
Plastry ze srebrem - czym są, jak działają i kiedy okażą się pomocne?

Jako że srebro ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, już od wielu wieków stosowane jest jako środek pomocniczy w leczeniu ran. Czy słusznie? Jak i czy właściwie plastry ze srebrem działają na szybsze gojenie się ran? Jeśli szukasz sposobu na wyleczenie skaleczenia, które goi się z trudem, być może będzie to skuteczny sposób. Poznaj szerokie zastosowanie srebra w leczeniu ran.

Plastry ze srebrem - jak działają?

Najważniejszą funkcją, jaką posiadają plastry ze srebrem, jest stworzenie optymalnych warunków do gojenia się rany. Zapewniają one ochronę, a także środowisko o odpowiedniej wilgotności - cechy niezbędne dla prawidłowego i szybkiego wygojenia rany.

Plastry ze srebrem chronią przed różnymi rodzajami zarazków i bakterii. Gojenie ran z  wykorzystaniem jonów srebra działa bardzo skutecznie także przy niskim stężeniu. Dziś znamy już wyniki badań potwierdzających skuteczność szybszego gojenia ran, w których wykorzystano możliwości srebra.

Plastry ze srebrem i inne sposoby wykorzystania srebra w medycynie

Plastry to nie pierwszy i nie jedyny produkt wykorzystujący właściwości srebra. Na przestrzeni dziejów pierwiastek ten stosowano do leczenia różnych chorób i infekcji. Srebro wykorzystywane było również do dezynfekcji wody i żywności, a także do leczenia oparzeń i ran. Dziś produkty, które zawierają srebro, są dobrze znanymi środkami antyseptycznymi. Działają one antyseptycznie, ponieważ jony są aktywne i mogą przenikać przez błony bakteryjne.

Jak w praktyce wygląda gojenie ran z jonami srebra? Naładowane jony srebra są dodatnie i dlatego w naturalny sposób przyczepiają się do ujemnie naładowanych cząstek brudu i bakterii znajdujących się na ranie. Dzięki temu bakterie nie mogą się dalej namnażać, co skutecznie zmniejsza ryzyko powstawania infekcji. Jony srebra dodatkowo hamują enzymy, co zapobiega postępującemu rozprzestrzenianiu się bakterii. Srebro niszczy ich źródła energii, a także hamuje ruch i w końcu replikację.

Plastry ze srebrem - skuteczność

Wiedząc, jakie działanie na rany ma srebro, warto rozważyć posiadanie w swojej apteczce produktów, które je posiadają. Najpopularniejszą formą są właśnie plastry ze srebrem, czyli  wysoce wydajne produkty do opatrywania ran na codzienne skaleczenia. Dzięki nim będziemy zawsze gotowi nie tylko na opatrzenie ran, ale również na jak najszybsze wygojenie się ich. Jony srebra w opatrunku na ranę sprawiają, że ma on charakter antybakteryjny i jest bardzo skuteczny w walce z szeroką gamą bakterii i zarazków, które mogą znajdować się na ranie. Plastry występują również w formie wodoodpornej, przez co nie musimy uważać na nasz opatrunek na co dzień. Warto pamiętać, by wybierać plastry ze srebrem charakteryzujące się bardzo dobrą przyczepnością, dzięki czemu nie odklejają się.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka