środa, 2 czerwca 2021 11:31

Plecaki szkolne – 3 rady, jak wybrać najlepszy dla dziecka model

Autor Artykuł sponsorowany
Plecaki szkolne – 3 rady, jak wybrać najlepszy dla dziecka model

Kiedy zaczyna się rok szkolny i uczniowie ruszają do swych klas, najważniejszą rzeczą jest zaopatrzenie ich w odpowiedni plecak do noszenia podręczników oraz przyborów szkolnych. Jest to bardzo ważne, gdyż w młodym wieku łatwo o przeciążenie kręgosłupa poprzez dobór nieodpowiedniego plecaka. Trzeba też pamiętać, iż dzieci i młodzież cały czas rosną, a co za tym idzie, zmieniają się ich wymagania, dlatego trzeba nie tylko znaleźć model o odpowiednich cechach fizycznych, ale także spełniający oczekiwania dziecka pod względem designu i wykonania. Jakie plecaki szkolne dla dzieci warto wybrać?

  1. Cechy dobrego plecaka szkolnego
  2. Moda i design
  3. Jak dobrać odpowiedni rozmiar plecaka?

Cechy dobrego plecaka szkolnego

Plecaki szkolne dla dzieci powinny być wygodne oraz umożliwiać zachowanie przez nie odpowiedniej postawy a także nie przeciążać kręgosłupa. Dobrym rozwiązaniem jest zakup plecaka wykonanego z materiału, który pozwala ciału oddychać, a jednocześnie jest dobrym zabezpieczeniem przed opadami. Dzięki temu noszące plecak dziecko nadmiernie się nie spoci, a zeszyty i podręczniki nie ulegną zniszczeniu podczas opadów deszczu. Ważne są również szelki, umożliwiające dopasowanie plecaka do wzrostu i sylwetki dziecka. Plecak musi być pojemny, by zmieścić wszelkie niezbędne podręczniki oraz przybory. Jego wnętrze powinno być odpowiednio rozplanowane i zawierać przegródki, które umożliwią szybkie znalezienie książek i zeszytów niezbędnych podczas lekcji.

Moda i design

Każde pokolenie ma własne zainteresowania i ulubionych bohaterów. Nic dziwnego, iż oprócz funkcjonalności dla noszących go osób liczyć się będzie odpowiedni design. W ofercie sklepu internetowego można znaleźć modele plecaków, które spodobają się dzisiejszej młodzieży nie tylko wizualnie, ale również ze względu na unikalne cechy. Jedna z takich rzeczy jest system Easy Grow, który powala na dopasowanie długości szelek do wzrostu dziecka bez konieczności ich regulacji. Dzięki temu plecak zachowuje swą funkcjonalność, mimo iż jego posiadacz rośnie jak na drożdżach. Niezbędnym wyposażeniem takiego plecaka są również odblaski, które zapewniają dobrą widoczność podczas poruszania się w pobliżu ruchliwych dróg.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar plecaka?

Aby nie przeciążać nadmiernie dziecka, waga plecaka nie powinna przekraczać 15% masy ciała osoby, która będzie go nosić. Sam plecak nie powinien w górnej części wystawać poza linię barków, natomiast na dole granicą powinna być wysokość miednicy. Szerokość z kolei powinna być indywidualnie dopasowana do sylwetki dziecka. Sam plecak powinien posiadać kieszonki zewnętrzne, które przydadzą się na przykład do noszenia drugiego śniadania. Przede wszystkim powinien być jednak wygodny i spełniać swe zadania, oraz oczywiście podobać się wizualnie dziecku.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje