wtorek, 7 września 2021 10:04

Po rocznej przerwie wraca Tour de Cracovia. To już w najbliższy weekend!

Autor Aleksandra Tokarz
Po rocznej przerwie wraca Tour de Cracovia. To już w najbliższy weekend!

Po rocznej przerwie wyścig Tour de Cracovia Amatorów powraca do kalendarza imprez kolarskich. Organizatorem tego sportowego wydarzenia niezmiennie pozostaje Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Krakus Swoszowice przy współudziale Stowarzyszenia Tak, Kraków!, parafii św. Jakuba Apostoła w Więcławicach oraz niezawodnym wsparciu Gmin Michałowice i Kocmyrzów- Luborzyca.

- 11 września (sobota) zapraszamy wszystkich Amatorów kolarstwa szosowego na start o godzinie 11:00 na terenie kościoła parafialnego św. Jakuba Apostoła w Więcławicach (Gmina Michałowice). W tym roku na kolarzy czeka nowa trasa na dystansie 50,38 km (2x 25,19 km) - tłumaczą organizatorzy. Regulamin uczestnictwa oraz profil trasy można znaleźć na stronie internetowej www.tourdecracovia.com

Na zwycięzców wyścigu TDC w kategorii Open oraz pięciu kategoriach wiekowych czekają atrakcyjne nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu rowerowego do realizacji w sklepie Bike-RS (Kłuszyńska 13, Kraków), a także pamiątkowe medale oraz puchary. Niezależnie od wygranej wszyscy zawodnicy otrzymują pakiety startowe i mogą w pełni bezpłatnie korzystać z gastronomicznego zaplecza imprezy.

Rejestracja na wyścig możliwa była za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia do 6 września 2021 roku. Nie wszystko jednak stracone - zapisać będzie można się także w dniu wyścigu, bezpośrednio w biurze zawodów, w godzinach od 8:30 do 10:30.

Opłata startowa wynosi 30 zł w przypadku rejestracji online. Po dniu 6 września 2021 opłata za wyścig wynosi 60,00 zł i można ją uiścić tylko w Biurze Zawodów. Dochód otrzymany z tego tytułu jest w całości przekazywany na cel charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W związku z obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi limit uczestników wynosi 300 osób.

Tour de Cracovia Amatorów
Kraków

Kraków - najnowsze informacje