wtorek, 9 stycznia 2024 14:07

Pochwalał zabójstwo policjanta. Usłyszał szereg zarzutów

Autor Patryk Trzaska
Pochwalał zabójstwo policjanta. Usłyszał szereg zarzutów

Myślał, że w Internecie może napisać wszystko. Suscy policjanci zatrzymali 40-latka, który w mediach społecznościowych pochwalał zabójstwo policjanta, a także obrażał innych mundurowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Początki sprawy sięgają połowy 2023 roku. Mieszkaniec powiatu suskiego korzystając z mediów społecznościowych wyzywał policjantów, wskazując ich z imienia i nazwiska. Na początku  grudnia ubiegłego roku zamieścił publicznie wpis, w którym pochwalał dokonanie zabójstwa funkcjonariusza policji.

Mężczyzna ewidentnie zapomniał, że wolność słowa jest, jednak za swoje przemyślenia trzeba też brać odpowiedzialność, a w Internecie nikt nie jest bezkarny.

Mundurowi ustalili autora wpisów, który został zatrzymany przez suskich policjantów oraz funkcjonariuszy z CBZC w Krakowie.  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40-latkowi, czterech zarzutów w tym znieważenia funkcjonariuszy i nawoływania do przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej zastosowała wobec 40-latka policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

fot. pixabay

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka