czwartek, 6 lipca 2023 10:55

Podpisano umowę na modernizację Domu Ludowego w Dołędze

Autor Katarzyna Jamróz
Podpisano umowę na modernizację Domu Ludowego w Dołędze

Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podpisał umowę na modernizację Domu Ludowego w Dołędze. Obiekt, który obecnie jest siedzibą biblioteki, straży oraz pełni funkcje społeczno-kulturalne zmieni się nie do poznania.

Projekt przewiduje docieplenie ścian zewnętrznych budynku, wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej, wymianę obróbek blacharskich tj. parapetów okiennych zewnętrznych, rynien oraz rur spustowych, montaż paneli fotowoltaicznych, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej budynku.

Fot. UG Szczurowa

Oprócz tego zakres inwestycji obejmuje również modernizację pomieszczeń w budynku z dostosowaniem parteru dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na parterze przebudowany zostanie węzeł sanitarny, sala widowiskowa, oraz biblioteka. Na piętrze budynku wykonany zostanie natomiast remont ścian, podłóg oraz sufitów, demontaż i montaż ścianek działowych.

Podpisanie umowy odbyło się w obecności Posła na Sejm RP Piotra Saka, który swoimi działaniami znacząco wspierał pozyskanie środków na ten cel.

Fot. UG Szczurowa

Na realizację zadania Gmina Szczurowa otrzymała dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych, edycja 3 – PGR Polski Ład w wysokości 2 milionów złotych. 700 tysięcy złotych pochodzi z budżetu Gminy Szczurowa. Prace mają rozpocząć się już niebawem.

Inf./Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka