poniedziałek, 24 kwietnia 2023 10:24

Podróże do Azji - Japonia czy Indonezja z CARTER®

Autor Artykuł zewnętrzny
Podróże do Azji - Japonia czy Indonezja z CARTER®

Najbardziej fascynujące kraje Azji to niewątpliwie takie, które maja do zaoferowania różnorodność doznań, odmienną kulturę i bogactwo atrakcji przyrodniczych. Japonia zachwyca nowoczesnymi rozwiązaniami, niesamowitymi metropoliami i przywiązaniem do tradycji. Kraj posiada też ponad 3000 niezamieszkanych wysp a Japończyków wyróżnia tradycyjny strój oraz różnorodność obyczajowa. Mają doskonałą kuchnię i obchodzą wiele tradycyjnych świąt. Indonezja to z kolei to 6000 zamieszkanych wysp, wiele religii i wierzeń oraz bajeczne designerskie hotele na słynnej Wyspie Bogów, czyli na Bali.

Japonia – sekrety Kraju Kwitnącej Wiśni

Obfitująca w naturalne piękno Japonia  to jedna z wiodących potęg ekonomicznych świata. Panujący ustrój polityczny to cesarska monarchia z parlamentem. Jej mieszkańcy słyną z pracowitości, nienagannych manier i gościnności. Odwiedzających ten kraj urzekają miedzy innymi: tętniące życiem metropolie, nowoczesny transport, pyszna kuchnia, gorące źródła, ogrody, tajemnicze gejsze z Kioto oraz legendarna góra Fuji. Japoniato także kraj wielkich kontrastów. Europejczykom kojarzy się zazwyczaj z tętniącymi życiem metropoliami, jak Tokio, Osaka, czy Jokohama, z superszybkimi pociągami Shinkansen, czy zaawansowaną technologią i nowinkami technicznymi. Ale współczesna Japonia to także ubrane w  kolorowe kimona gejsze, piękna przyroda, liczne parki oraz pradawne świątynie. Pomimo swojej nowoczesności, Japonia jest krajem mocno osadzonym w swej kulturze i przywiązanym do tradycji.

Długowieczność mieszkańców Japonii, klimat i wulkany

Główne wyspy Japonii to: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu, które stanowią 97% obszaru lądowego powierzchni kraju. Cały archipelag mierzy około 2 000 kilometrów. Japonię zamieszkuje 127 milionów ludzi. Duża aktywność fizyczna i niskokaloryczna dieta bogata w ryby to tylko namiastka sekretów z życia długowiecznych wyspiarzy.

Klimat Japonii jest w większości umiarkowany na północy, a na południu przyjemnie cieplejszy -subtropikalny. Najpopularniejszy wycieczkowy sezon do Japonii to wiosna, a następnie lato i jesień. Każdy podróżny choć raz chciałby zachwycać się różowym „śniegiem” kwiatów kwitnących wiśni lub jesiennymi kolorami pomarańczowo-złotych drzew oraz przyjemnymi temperaturami. W kraju jest około 200 aktywnych i nieaktywnych wulkanów, które tworzą liczne gorące źródła w głębi lądu. Kyūshū to trzecia co do wielkości wyspa Japonii. To rejon o niewielkiej ilości miast, za to z dużą ilością chronionych parków narodowych, rezerwatów przyrody i niezwykłych gejzerów, nazywane przez lokalnych "piekłami". Kyūshū znane jest na całym świecie z licznych aktywnych wulkanów i największej kaldery wulkanu Aso.\

Trudno wymienić wszystkie atrakcje Japonii, To zdecydowanie ponadczasowy kierunek wakacyjny, który zachwyca i zaskakuje podróżnych na każdym kroku. Na pewno ciekawą alternatywą do Japonii są pozostałe kraje i wyspy Azji, jak chociażby słynna Wyspa Bogów wulkanicznego pochodzenia, czyli cudowne Bali.

Wczasy w Indonezji – Bali i inne wyspy

Indonezja słusznie nazywana jest jednym z najbardziej zróżnicowanych krajów azjatyckich; to jedno z najbardziej ulubionych miejsc na spędzenie wymarzonych wakacji. To kraj wyspiarski położony na ponad siedemnastu tysiącach wysp, z czego jedynie około sześć tysięcy wysp jest zamieszkanych. Wyspy Indonezyjskie należą do Archipelagu Malajskiego i rozciągają się na długości ponad pięciu tysięcy kilometrów wzdłuż równika i na długości ponad tysiąca siedmiuset kilometrów z południa na północ. Najważniejsze i najpopularniejsze wyspy Indonezji to Sumatra, Jawa, Borneo oraz Bali wraz z Lombok. Indonezja chętnie odwiedzana jest przez cały rok. Choć trudno opisać każda z wysp wraz z atrakcjami to na pewno warto wiedzieć, która jest najbardziej popularna i najchetniej uczęszczana.

Bali

Bali   to jedna z najpopularniejszych wysp indonezyjskich, która jest symbolem rajskiego wypoczynku, wspaniałej przyrody i egzotycznej kultury. Ułożone piętrowo tarasy ryżowe, świątynie Ubud, wodne budowle i niepowtarzalny folklor robią wrażenie na wszystkich przyjezdnych. Nie brakuje tam również plaż, zarówno wulkanicznych jak i tych z białym piaskiem. Bali posiada duże międzynarodowe lotnisko, mocno rozwiniętą infrastrukturę i obfituje  w liczne kurorty turystyczne. Największym i najbardziej masowym z nich jest Kuta a najdroższe i najbardziej luksusowe to Seminyak, Zatoka Jimbaran, Nusa Dua i ukryta w dżungli górska wioska Ubud.

Pragniesz dowiedzieć się więcej o kulturze i zwyczajach tych fascynujących krajów? Jeśli myślicie o spędzeniu urlopu  w Azji, warto sprawdzić oferty wycieczek do Japonii i na Bali luksusowego biura podróży CARTER®.

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

Inspiracje i pomysły wyjazdowe:

https://carter.eu/kierunki/australia-nowa-zelandia-i-oceania/polinezja-francuska

https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka