poniedziałek, 11 lipca 2022 13:43

Policja rzuca wyzwanie, podejmiesz je? Do zgarnięcia 5000 złotych!

Autor Katarzyna Jamróz
Policja rzuca wyzwanie, podejmiesz je? Do zgarnięcia 5000 złotych!

W związku z utworzeniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości policja poszukuje logo dla nowo powstałej jednostki. Autor zwycięskiego projektu może zgarnąć 5000 złotych!

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości to komórka policji, która powstała w styczniu tego roku. Jej głównym zadaniem jest walka z hakerami i innymi internetowymi oszustami.

Jak informuje policja, projekt logo musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być dziełem samodzielnym, oryginalnym i zaprojektowanym zgodnie z aktualnymi trendami. Musi zawierać symbole narodowe, elementy charakterystyczne dla polskiej policji, a także nazwę Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oraz skrót CBZC. Tematyką musi nawiązywać do systemów informatycznych i teleinformatycznych, a także do zagrożeń z jakimi systemy te są kojarzone.

Dla zwycięzcy konkursu przewidziana jest nagroda w wysokości 5000 zł. Na zgłoszenia funkcjonariusze czekają do 31 sierpnia. Jedynym minusem jest to, że w konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby zawodowo związane z policją, czyli funkcjonariusze lub pracownicy administracji.

Źródło: policja.gov
Fot. Ilustracyjne

Małopolska - najnowsze informacje