piątek, 9 lipca 2021 08:53

Jaki dostaniesz mandat za źle zaparkowane auto na trasie do Morskiego Oka?

Autor Mirosław Haładyj
Jaki dostaniesz mandat za źle zaparkowane auto na trasie do Morskiego Oka?

W środę (7 lipca) przed południem cztery nieprawidłowo zaparkowane pojazdy przy drodze do Morskiego Oka zostały odholowane. Kierowcy parkowali na zakazie pomimo wolnych miejsc parkingowych.

W środę (7 lipca) policjanci otrzymali zgłoszenie o czterech nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach przy drodze prowadzącej do Morskiego Oka w rejonie Łysej Polany. Wcześniej wielokrotnie informowano o zmianie organizacji ruchu na tej drodze. Pomimo wolnych miejsc parkingowych i czytelnych znaków w tym rejonie, czterech kierowców postanowiło zaparkować na zakazie. Konsekwencje tego postępowania to odholowany pojazd i mandat karny.

Policja przypomina

Na drodze od Wierch Porońca do Łysej Polany nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Na tym odcinku drogi W-960 pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, nawet, jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia, zostanie odholowany na koszt właściciela. Mandat to tylko początek ( 100 zł i 1 pkt karny ). 400 zł za odholowanie auta do 3.5 t i opłata za parking ( 30 zł/doba ). Jak widać koszty stają się już odczuwalne.

– Apelujemy, zatem do kierowców, aby parkowali w wyznaczonych do tego miejscach – tak jak robią to będąc na wakacjach za granicą naszego kraju!

– pisze policja.

Inf. i foto: KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje