piątek, 28 października 2022 13:35

Ponad 5 tysięcy kilogramów żywności dla potrzebujących. Wielki sukces krakowskiej zbiórki

Autor Patryk Trzaska
Ponad 5 tysięcy kilogramów żywności dla potrzebujących. Wielki sukces krakowskiej zbiórki

Aż 5 416 kilogramów produktów dla potrzebujących zebrali wspólnie wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji Krakowskiej Zbiórki Żywności! To wynik lepszy o blisko 200 kilogramów w porównaniu z rokiem ubiegłym. Teraz dary dotrą między innymi do krakowskich kuchni i podopiecznych Banku Żywności.

Akcja odbyła się w dniach 10-14 października. Wzięło w niej udział 25 firm, urzędów, szkół i uczelni z Krakowa. Zbiórkę prowadzono w 60 punktach. Zbierane były konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy, mleko UHT, olej, ryż, cukier, mąka, kasza, czekolada, soki oraz żywność dla dzieci.

krakowska zbiórka żywności - fot. Bank Żywności 

Najwięcej żywności zebrali:

  • Chatham Financial – 1 000 kg
  • Heineken – 856,5 kg
  • Urząd Miasta Krakowa – 765 kg
  • Wodociągi Miasta Krakowa SA – 580 kg
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie - 560 kg.

Teraz dary dotrą między innymi do krakowskich kuchni dla ubogich i ośrodków sprawujących opiekę nad niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą, którym pomaga Bank Żywności.

Zbiórki Żywności są organizowane od ponad 20 lat. Dwa razy w roku – w okresie przedświątecznym przeprowadzane są „Wielkanocna Zbiórka Żywności” oraz „Świąteczna Zbiórka Żywności”. Od 2021 roku we współpracy z Miastem Kraków organizowana jest Krakowska Zbiórka Żywności. W ubiegłym roku w zbiórce wzięło udział 21 firm, uczelni i urzędów. Żywność była zbierana w 47 lokalizacjach. Udało się jej zebrać 5 231 kg.

inf. Kraków.pl

foto. Fb Bank Żywności Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka