poniedziałek, 22 maja 2023 10:32

Poruszenie służb na lotnisku Kraków-Balice. 25-latek miał przy sobie amunicję

Autor Norbert Kwiatkowski
Poruszenie służb na lotnisku Kraków-Balice. 25-latek miał przy sobie amunicję

Na lotnisku Kraków-Balice, co jakiś czas dochodzi do nieodpowiedzialnych zachowań ze strony pasażerów, które skutkują poruszeniem służb. Mundurowi każdorazowo muszą dokładnie zbadać zagrożenie.

W ostatnich dniach skrajną głupotą wykazał się 25-letni obywatel Czech. Mężczyzna próbował wejść na pokład samolotu mając przy sobie amunicję. Mężczyzna oświadczył, że amunicję dostał jako prezent i zapomniał ją wyjąć z plecaka. Nie był świadomy, że ma ją przy sobie. Nie miał również dokumentów uprawniających do posiadania amunicji na terenie RP.

25-latek - z racji swojej nieodpowiedzialności -  nie uniknie konsekwencji, gdyż powyższy czyn wyczerpuje znamiona art. 263 § 2 kk (nielegalne posiadanie broni lub amunicji, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności).

Co ważne, znaleziony przedmiot został przekazany do Laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a materiały sprawy do Prokuratury Rejonowej Krakowie.

Tydzień temu informowaliśmy o podobnej sytuacji na lotnisku Kraków-Balice:

Akcja służb na lotnisku Kraków-Balice. 35-letni Polak zatrzymany
Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej na lotnisku Kraków-Balice. Mężczyzna powrócił do kraju jako wydalony z Wielkiej Brytanii.

Foto: Wikipedia/Lotnisko Kraków-Balice

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka