wtorek, 14 listopada 2023 12:32

Posłanka z Małopolski wicemarszałkinią Sejmu

Autor Patryk Trzaska
Posłanka z Małopolski wicemarszałkinią Sejmu

Posłanka z Małopolski, Dorota Niedziela została wicemarszałkinią Sejmu. Pochodząca z Oświęcimia polityczka w przeszłości była m.in. wiceministrem środowiska.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że najprawdopodobniej polityk z Małopolski (Władysław Kosiniak-Kamysz) obejmie tekę wicepremiera nowego rządu. Takie zapisy znalazły się w podpisanej przez liderów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi ora Nowej Lewicy, umowie koalicyjnej.

Zobacz:

Wicepremierem zostanie polityk z Małopolski? Zapisy Umowy Koalicyjnej nie pozostawiają wątpliwości
Władysław Kosiniak-Kamysz ma zostać nowym wicepremierem w rządzie Donalda Tuska. Tak wynika z zapisów Umowy Koalicyjnej podpisanej dzisiaj (10 listopada)

Już teraz wiadomo, że nie będzie to jedyny polityk z Małopolski na ważnym stanowisku państwowym. Podczas pierwszego posiedzenia sejmu X kadencji, na stanowisku wicemarszałkini Sejmu została wybrana Dorota Niedziela z Koalicji Obywatelskiej.

Urodzona w Oświęcimiu polityczka jest dobrze znana wyborcom z Małopolski. Była posłanką na Sejm VII, VIII i IX kadencji, a w 2015 pełniła urząd wiceministra środowiska.

Niedziela w tegorocznych wyborach startowała do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. W okręgu nr 12 (powiaty: chrzanowski, myślenicki, wadowicki, oświęcimski i suski) zdobyła ona 28 783 głosów.  

fot. MichalPL - Wikipedia (CC BY-SA 4.0)/Patryk Trzaska - Głos24

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka