piątek, 1 kwietnia 2022 09:06

Powiat brzeski: Sufczyn, Łysa Góra i Jaworsko - trwa powiatowa inwestycja drogowa

Autor Katarzyna Jamróz
Powiat brzeski: Sufczyn, Łysa Góra i Jaworsko - trwa powiatowa inwestycja drogowa

Dzięki sprzyjającej pogodzie powiat mógł rozpocząć prace na drodze powiatowej Sufczyn-Gwoździec, w miejscowościach: Sufczyn, Łysa Góra i Jaworsko. W ramach tej inwestycji, na nieco ponad 10-kilometrowej trasie zostanie wykonana nowa nawierzchnia, a ponadto powstaną dwa odcinki chodnika - 1 km w Sufczynie i 500 m w Łysej Górze.

Aktualnie powiat jest na etapie poszerzania jezdni od strony Jaworska, natomiast w Sufczynie wyznaczane są krawężniki chodnika. Przy realizacji tak złożonych inwestycji powiat od lat stawia na podniesienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Na trasie pojawią się radary wyświetlające informację o prędkości pojazdu, a przejścia dla pieszych zostaną przebudowane, podniesione, oświetlone i wyposażone w aktywne znaki drogowe.

Łączny koszt przebudowy drogi powiatowej Sufczyn-Gwoździec połączonej z budową nowego chodnika wyniesie aż 9,3 mln zł. Na realizację tej inwestycji powiat brzeski pozyskał 95-procentowe dofinansowanie w ramach funduszu Polski Ład. Pozostałe 5% powiat sfinansuje ze środków własnych. Z uwagi na bardzo szeroki zakres prac realizację inwestycji zaplanowano na dwa lata.

W tym roku powiat brzeski realizuje 6 dużych zadań inwestycyjnych związanych z modernizacją dróg powiatowych. Łącznie gruntownie przebudowanych zostanie 25 km dróg. Koszty według umów zawartych z wykonawcami sięgną 31 mln złotych.

Inf./Fot.: Starostwo Powiatowe w Brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje