poniedziałek, 8 sierpnia 2022 13:15

Powiat gorlicki. Mieli ponad 0,5 kg mefedronu przy sobie. Teraz są w rękach policji

Autor Patryk Trzaska
Powiat gorlicki. Mieli ponad 0,5 kg mefedronu przy sobie. Teraz są w rękach policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Bobowej (powiat gorlicki) zatrzymali 3 osoby, z których jedna posiadała znaczne ilości substancji psychotropowych oraz środki odurzające. Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

W ostatni piątek (5 sierpnia) w godzinach porannych, policjanci z Komisariatu Policji w Bobowej wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach weszli do domu 26-letniego mieszkańca Bobowej i w trakcie przeszukania natrafili na ponad 0,5 kg substancji psychotropowych w postaci mefedronu i ponad 48 gramów marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia postawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci  dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w wysokości 5 tys. zł. W sprawie toczy się śledztwo prowadzone przez Komisariat Policji w Bobowej.

Z kolei w sobotę (6 sierpnia) w trakcie kontroli drogowej także policjanci z Komisariatu Policji w Bobowej ujawnili przy mieszkance powiatu tarnowskiego i mieszkańcu gminy Bobowa 8 gramów mefedronu. Osoby te również zostały zatrzymane, a następnego dnia przedstawiono im zarzuty posiadania substancji psychotropowych za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

inf. KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje