sobota, 24 sierpnia 2019 16:43

Powiat gorlicki: Zniknął drewniany most

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat gorlicki: Zniknął drewniany most

Drewniany most w Stróżnej to już wspomnienie.

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Gorlicach, stary, drewniany most w Stróżnej jest już tylko wspomnieniem. W jego miejsce powstaje nowy obiekt. Dodatkowo trwa rozbudowa drogi powiatowej Jankowa – Stróżna – Szalowa.

– Jeszcze jest tu plac budowy, jeszcze wiele pracy pozostało, ale jak to mówią miejscowi „już bliżej jak dalej”. I faktycznie. Nowo powstający most był od dawna wyczekiwany nie tylko przez mieszkańców Stróżnej, ale przez wszystkich użytkowników tej drogi, będącej alternatywną linią komunikacyjną do Gorlic – przypomina Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Budowę mostu wyceniono na 1 784 900 zł. Na szczęście z budżetu państwa udało się pozyskać 1 218 949 zł.

– W ramach powstającej inwestycji wybudowane zostaną również: przepust pod drogą powiatową, kanalizacja deszczowa, umocnienia podpór mostu na brzegach potoku Stróżnianka i przebudowane przyłącza wodociągowe. Na moście zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m), chodnik dla pieszych (2 m) oraz ochronne bariery mostowe – wyliczają urzędnicy.

Z kolei wartość zadania polegającego na rozbudowie drogi powiatowej Jankowa-Stróżna-Szalowa w miejscowości Stróżna to 1 748 284,41 zł. W tym przypadku z budżetu państwa pozyskano 874 142 zł. Warto dodać, że rozbudowane zostanie także skrzyżowanie z drogą gminną.

Prace mają zakończyć się do 31 grudnia 2019.

Gorlice - najnowsze informacje