środa, 9 października 2019 08:46

Powiat krakowski: Ostatni moment na zgłoszenie chóru

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat krakowski: Ostatni moment na zgłoszenie chóru

Wydział Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie organizuje III edycję Jesiennych Warsztatów „Muzykujmy razem” dla chórów działających na terenie powiatu krakowskiego.

Warsztaty odbędą się w dniach od 8 do 10 listopada 2019 roku. Celem projektu jest przygotowanie Koncertu Cecyliańskiego, który odbędzie się 10 listopada w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26 w Krakowie.

Warsztaty będą prowadzone przez prof. Stanisława Krawczyńskiego, rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. W programie warsztatów kompozycje Stanisława Moniuszki oraz „Msza Niepodległości” Stanisława Krawczyńskiego.

Zainteresowane chóry mogą zgłaszać chęć udziału w warsztatach poprzez wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia wraz z nagraniem dowolnego utworu a capella w wykonaniu zespołu na płycie CD lub e-mailem w formacie mp3 (nie dotyczy chórów, które brały udział w poprzednich warsztatach).

Organizatorzy zapewniają materiały nutowe dla chórzystów.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:
Starostwo Powiatowe w Krakowie – Wydział Promocji i Współpracy
Al. Słowackiego 20
30-037 Kraków

z dopiskiem: „Jesienne Warsztaty – Koncert Cecyliański 2019”

lub

e – mailem na adres: droj@powiat.krakow.pl

Termin zgłoszeń upływa 10 października 2019 roku.

Lista chórów zakwalifikowanych do udziału w wydarzeniu będzie ogłoszona 16 października 2019 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona, a w przypadku dużego zainteresowania udziałem w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy dopuszczają udział chórów spoza terenu powiatu krakowskiego oraz osób indywidualnych przyjętych do projektu na podstawie przesłuchania.

Zachęcamy do udziału w warsztatach. To wspaniała okazja do kształtowania swoich umiejętności, poznania ciekawego repertuaru i twórczego spędzenia wolnego czasu wśród ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach. Efektem kilkudniowej pracy będzie uroczysty koncert na najwyższym poziomie artystycznym i muzycznym.

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy:

ds. zespołów chóralnych: Anna Roj, e-mail: anna_roj@interia.pl
ds. orkiestry: Jarosław Ignaszak, e-mail: ignaszak.j@gmail.com

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje