poniedziałek, 28 września 2020 09:46

Poznaj inspirujące meble i dodatki do salonu designem na styl nowojorski oraz glamour

Autor Artykuł sponsorowany
Poznaj inspirujące meble i dodatki do salonu designem na styl nowojorski oraz glamour

Marzy ci się nowoczesne, designerskie, jednocześnie przytulne mieszkanie? Zobacz jak je urządzić, wykorzystując meble i dodatki w stylu francuskim oraz glamour.

Stylowe konsole do salonu

Nie ma chyba drugiego mebla, który tak dobrze wprowadza do wnętrz designerski styl, jak właśnie konsola. Ten mały, niepozorny stolik, z zasady ustawiany pod ścianą, potrafi zdziałać cuda.

Konsole utrzymane w stylu glamour można kupić między innymi w sklepie MyHoneyHome.pl. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na te oferowane przez markę Eichholtz. To produkty klasy premium, obecnie bardzo poszukiwane na rynku. Eichholtz oferuje meble zaprojektowane w duchu nowoczesności, ale bez niepotrzebnego minimalizmu.

Designerskie lampy stojące i wiszące

Lampy stojące i wiszące to jeden z tych elementów dekoracji wnętrza, który bardzo wyraźnie podkreśla jego styl. Dlatego wybór sposobu oświetlenia salonu, sypialni, gabinetu czy kuchni nie powinien być pozostawiony przypadkowi. Wygląd lamp i żyrandoli świadczy nie tylko o dobrym guście, ale też o znajomości sztuki designerskiej.

Do wnętrz w stylu nowojorskim i glamour poleca się lampy z klasycznym kloszem, ale na nowoczesnej podstawie. Takie połączenie tradycji i nowatorskiego spojrzenia na wnętrza oferuje między innymi firma Light and Living. Jej projekty wnoszą do domów i mieszkań powiew nowoczesnego luksusu.

Świeczniki i lampiony – stwórz wnętrze pełne klimatu

Wysokiej jakości, ręcznie robione, naturalne świece są bardzo cenionym dodatkiem do wnętrz. A żeby jeszcze bardziej docenić ich piękno, trzeba zadbać o odpowiednią oprawę. Pomogą w tym ekskluzywne świeczniki i lampiony, stylizowane na bardzo nowoczesne lub przeciwnie – bardzo retro. W każdym przypadku warto poszukać takich, które urzekają oryginalnym kształtem, nieskazitelnymi proporcjami i wysokiej jakości materiałem. W projektowaniu takich świeczników i lampionów celuje marka Lene Bjerre. Ich wyroby mają w sobie ducha nowoczesności, ale nawiązują do najlepszych tradycji w wyrabianiu świeczników i lampionów.

Grafiki na ścianę

Wnętrza, które na pierwszy rzut oka nazywamy designerskimi, niemal zawsze ozdobione są grafikami naściennymi. Można wręcz powiedzieć, że ich obecność podyktowana jest chęcią stworzenia nowoczesnego, pełnego wyrazu wnętrza, w odróżnieniu od malarstwa obecnego w salonach nieco bardziej klasycznych.

Jak wybrać grafikę na ścianę? Są dwie szkoły. Jedna radzi sugerować się kolorystyką i tematyką wnętrza, druga zaleca opozycję do obu tych elementów. W każdym przypadku trzeba zadbać, by wygląd grafik był ujednolicony. Czarno-biała grafika nie będzie dobrze wyglądała obok bardzo kolorowej.

Urządzasz sypialnię? Przeczytaj: Narzuty i pledy na łóżko – sposoby na szybką metamorfozę Twojej sypialni

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje