środa, 17 listopada 2021 13:16

Poznaj nowe BMW iX

Autor Artykuł sponsorowany
Poznaj nowe BMW iX

„Pionier nowej epoki” – tymi słowami marka BMW określa swoje najnowsze dzieło. I wcale nie jest to bezpodstawne. Ten model rzeczywiście otwiera nowy rozdział nie tylko w historii uznanego producenta z Bawarii, ale także w całej motoryzacji. BMW iX udowadnia, że przyszłość motoryzacji jest dostępna już dzisiaj.

BMW iX to samochód od początku projektowany z myślą o napędzie elektrycznym. I chociaż bawarska marka ma już bogate doświadczenie w tym segmencie, to jest to ich pierwszy elektryczny SUV lub, jak to określa BMW, SAV (Sport Activity Vehicle). Przy tej okazji producent zdecydował się zastosować wiele interesujących i pionierskich rozwiązań. A wszystko opakowane jest w naprawdę wyjątkowe nadwozie. Poznaj więc nowe BMW iX.

Potężny, lecz dynamiczny

Niewątpliwie BMW iX to samochód, który wyróżnia się już na pierwszy rzut oka i może wywoływać skrajne emocje. Spojrzenia przyciąga wyjątkowa sylwetka nadwozia, odważnie zarysowane linie, potężny grill i wąskie, nowoczesne światła. Nie brakuje elementów charakterystycznych dla marki i nie sposób pomylić tego modelu z żadnym innym. Jednocześnie już przy pierwszym spojrzeniu widać, że iX odróżnia się stylistycznie nawet w gamie BMW. Mamy tutaj do czynienia z połączeniem nowoczesności z klasyką. Można pokusić się o określenie, że sylwetka tego modelu jest futurystycznie tradycyjna.

Chociaż pojazd jest naprawdę słusznych gabarytów (porównywalny z BMW X5), sylwetkę BMW iX śmiało można określić mianem sportowej. Auto wygląda niemal jakby było jednobryłowe. Boczne linie i liczne przetłoczenia podkreślają dynamikę. I wcale nie jest to złudzenie optyczne, bowiem współczynnik oporu powietrza Cx wynosi zaledwie 0,25! To wynik naprawdę wyjątkowy w tej klasie samochodów, nierzadko niedostępny nawet dla usportowionych limuzyn. Aerodynamiczne nadwozie pokazuje, że nawet w elektrycznej wersji, SUV w wydaniu BMW w pełni zasługuje na określenie mianem SAV.

Przestrzeń pełna luksusu

Potężna bryła nadwozia to tylko preludium do tego, co znajduje się we wnętrzu. Tutaj także projektanci wprowadzili zupełnie nowe rozwiązania, zaskakując minimalistycznym, a jednocześnie w pełni funkcjonalnym designem. Oprócz podłużnego ekranu wzrok przyciąga oryginalny kształt kierownicy i eleganckie, dopracowane elementy wykończenia. I chociaż, jak w przypadku każdej nowości, znajdą się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego designu, nie można projektowi odmówić innowacyjności.

Pozostając we wnętrzu, należy również zwrócić uwagę na jego ponadprzeciętne rozmiary. Dzięki innowacyjnemu napędowi, model iX oferuje ogromną przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Każda osoba może we wnętrzu poczuć się luksusowo i mieć wrażenie znajdowania się w osobistej przestrzeni. W takich warunkach, bez względu na rząd siedzeń, można podróżować w pełnym komforcie w naprawdę długich trasach.

Elektryzujące osiągi

Skoro mowa o długich trasach, warto zwrócić uwagę także na wyjątkowe osiągi BMW iX. Tym, na co coraz częściej zwracają uwagę potencjalni klienci samochodów elektrycznych, jest zasięg. Pod tym względem elektryczny SUV od BMW potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć. W nieco słabszej odmianie xDrive40 możemy pokonać nawet do 425 km na jednym ładowaniu. W przypadku mocniejszego xDrive50 w zasięgu jest nawet 630 km! Jednocześnie oba warianty pozwalają na błyskawiczne ładowanie. Przy korzystaniu ze stacji IONITY High Power Charging od 0 do 100% można naładować baterię w niespełna 40 minut.

Jednocześnie, jak przystało na BMW, nowy iX dostarcza legendarną radość z jazdy. Oprócz fenomenalnego prowadzenia zapewnia iście sportowe osiągi. Już w przypadku słabszego silnika generującego 326 KM, 100 km/h na liczniku zobaczymy po zaledwie 6,1 sekundy. Wybierając mocniejszy xDrive50, dostaniemy nie tylko większy zasięg, ale także jeszcze bardziej imponujące przyspieszenie. W tym wariancie sprint od 0 do 100 km/h zajmie jedyne 4,6 s.

Wybierz przyszłość

Niewątpliwie BMW iX to samochód, który udowadnia, że niemiecka marka zasługuje na miano technologicznego lidera w motoryzacji. Model ten jest nie tylko wyjątkowy pod względem stylistycznym, ale także wielu oferowanych rozwiązań. Przy tym wszystkim, chociaż jest w pełni elektryczny i wręcz futurystyczny, cały czas pozostaje stuprocentowym BMW, oferując radość z jazdy, sportowe doznania i wzbudzając wiele emocji. To prawdziwy pionier nowej epoki. BMW iX dostępny jest w salonach dealerskich BMW M-Cars.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje