wtorek, 30 marca 2021 06:59

Pożyczka online 2021 - sprawdź, jak wybrać tę najlepszą

Autor Artykuł sponsorowany
Pożyczka online 2021 - sprawdź, jak wybrać tę najlepszą

Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań problemu braku gotówki, jest zaciągnięcie pożyczki lub kredytu. Samo pozyskanie funduszy nie przysparza trudności, ponieważ oferta banków i firm pozabankowych jest wręcz imponująca, natomiast kłopot stanowi wyłuskanie propozycji atrakcyjnej i taniej. Pożyczka online 2021 - sprawdź, jak wybrać tę najlepszą!

  1. W banku czy firmie pożyczkowej?
  2. Kalkulator pożyczkowy jako pierwsze źródło informacji
  3. Jak porównywać ze sobą pożyczki online?

W zależności od tego, jak duża kwota jest potrzebna, pod uwagę warto wziąć zarówno ofertę banków, jak i firm pożyczkowych. Chwilówki porównasz na FinansowySupermarket.pl, a ofertę banków na innych kalkulatorach dostępnych online.

W banku czy firmie pożyczkowej?

Jeśli w kręgu Twoich zainteresowań znajduje się pożyczka online 2021 - sprawdź przede wszystkim, u jakiego pożyczkodawcy możesz ją zaciągnąć. Do wyboru są zarówno banki, które coraz częściej umożliwiają pozyskanie pożyczki przez internet, jak i firmy pożyczkowe, których działalność opiera się głównie na udzielaniu pożyczek online. Wybór odpowiedniej instytucji determinuje głównie kwota, jaka jest potrzeba pożyczkobiorcy. W przypadku wysokich kwot, niemal w każdym przypadku lepiej jest wybrać bank. Natomiast jeśli potrzebne jest zaledwie kilka tysięcy złotych i to na krótki czas, lepszym rozwiązaniem może się okazać firma pożyczkowa. Co prawda, oprocentowanie takiej pożyczki prawdopodobnie będzie nieznacznie wyższe niż w banku, jednak dostęp do gotówki jest możliwy w nawet kilkanaście minut od złożenia wniosku pożyczkowego.

Kalkulator pożyczkowy jako pierwsze źródło informacji

Samodzielne porównanie poszczególnych ofert pożyczkowych bywa czasochłonne, ponieważ wymaga odwiedzenia wielu stron internetowych i zestawienia ze sobą pozyskanych informacji. Porównania można jednak dokonać znacznie łatwiej i szybciej, korzystając z dostępnych online kalkulatorów pożyczek. To proste narzędzia, dzięki którym można w kilka minut uzyskać rzetelne informacje dotyczące aktualnych ofert pożyczek, zarówno bankowych, jak i z firm pożyczkowych. Wystarczy w okno porównywarki wpisać konkretne parametry, a więc wysokość pożyczki i okres kredytowania, a kilka sekund później pojawia się lista z proponowanymi ofertami z różnych instytucji. Są one uszeregowane zazwyczaj od tych najatrakcyjniejszych do najmniej atrakcyjnych. Algorytm porównuje całkowity koszt pożyczki oraz orientacyjną wysokość raty, i na tej podstawie tworzy ranking najlepszych ofert. Warto jednak pamiętać, że dane przedstawione w kalkulatorze nie stanowią oferty handlowej i mogą się nieco zmienić po zwróceniu się z wnioskiem o pożyczkę do wybranej, konkretnej instytucji.

Jak porównywać ze sobą pożyczki online?

Nawet korzystając z kalkulatora online, warto wiedzieć, na jakie parametry pożyczki zwrócić uwagę, aby wybrać tę najkorzystniejszą. Głównym wyznacznikiem jest RRSO, a więc rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Każdy pożyczkodawca ma obowiązek podawania tego wskaźnika i znajduje się on również w wynikach wyszukiwania w kalkulatorach online. Im wyższe RRSO, tym droższa jest pożyczka. Na wysokość RRSO składają się bowiem wszystkie koszty pożyczki, a więc nie tylko jej oprocentowanie, ale również koszty pozaodsetkowe, takie jak prowizja czy marża, a także ubezpieczenie pożyczki. Warto pamiętać, aby porównywać ze sobą pożyczki o takich samych parametrach bazowych, a więc analogicznym kapitale podstawowym oraz okresie kredytowania. Tylko w ten sposób można uzyskać rzetelne informacje, które pozwolą na wybór najtańszej pożyczki.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje