wtorek, 19 stycznia 2021 09:18

Pralka przemysłowa- oszczędność czasu i energii elektrycznej

Autor Artykuł sponsorowany
Pralka przemysłowa- oszczędność czasu i energii elektrycznej

Pranie na skalę przemysłową wymaga sprzętu wysokiej klasy, który będzie ekonomiczny w użytkowaniu i niemal bezawaryjny. Pralka przemysłowa to rozwiązanie idealne. Jej działanie i obsługa są zaskakująco proste. W dodatku współcześnie produkowane pralki przemysłowe są bardzo łatwe w obsłudze i posiadają szereg użytecznych funkcji. Prac można w nich właściwie każdy rodzaj tkanin. Pralki przemysłowe wykorzystywane są między innymi w hotelach czy pensjonatach.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak działa pralka przemysłowa
  • Dlaczego pralka przemysłowa jest tak ekonomiczna w użytku

Pralka przemysłowa to urządzenie używane w pralniach, hotelach oraz innych podmiotach, gdzie taki sprzęt jest niezbędny. Dzięki produkcji coraz bardziej zaawansowanych modeli, wiele osób zaczyna się zastanawiać nad otwarciem biznesu związanego z wykorzystaniem pralek przemysłowych na większą skalę.

Pralka przemysłowa

Sposób konstrukcji oraz działanie urządzenia

Pralka przemysłowa ma bardzo interesującą konstrukcję. Jej bęben jest ustawiony poziomo w komorze wodne i jest wykonany z bardzo trwałej perforowanej stali nierdzewnej. W bębnie znajdują się komory i przegrody, które mają zapobiegać mięciu się pranych tkanin. Dodatków wspomniane komory mają optymalny dostęp do środka piorącego. Sam bęben jest tylko częściowo zanurzany w środki piorącym i porusza się w dwóch kierunkach. Pranie jest umieszczane poprzez otwarcie szklanych drzwiczek i włożenie prania do przegrody bębna. Ciekawostką, dla osób, które nie znają szczegółów, będzie fakt, że na przedniej ścianie obudowy pralki przemysłowej umieszcza się zawory umożliwiające dopływ ciepłej i zimnej wody oraz pary wodnej. Dodatkowo w tym miejscu producenci pralek przemysłowych umieszczają także termometr, wodowskaz, hamulec mechaniczny i włączniki elektryczne. Programatory w pralkach przemysłowych przypominają programatory pralek domowych. Za ich pomocą osoba obsługująca urządzenie, wybiera odpowiedni cykl prania. Programatory w tego rodzaju urządzeniach posiadają opcję automatyzacji pobieranej ilości wody czy środka piorącego. Ponadto są skorelowane z regulatorami hydrostatycznymi i termostatycznymi. Część pralek przemysłowych posiada opcję łączenia prania z cyklem wirowania. Co ciekawe nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się nam wydawać. Związane jest to z tym, że pralka przemysłowa mająca taką opcję, posiada bęben z wielostopniową regulację obrotów. W takim przypadku bęben obraca się z różną częstotliwością w zależności od aktualnej fazy prania. Część modeli posiada funkcję podsuszania wsadu za pomocą gorącego powietrza. Obieg powietrza jest wymuszany w obrębie grzałek elektrycznych lub nagrzewnicy parowej i dociera do bębna. Najbardziej zaawansowane pralki przemysłowe posiadają także funkcję suszenia oraz odzyskiwania wody odsączonej z prania w trakcie procesu suszenia.

Oferta pralek przemysłowych dla konkretnych klientów

Oferta pralek przemysłowych jest szeroka. W Europie Zachodniej bardzo popularne są pralki przemysłowe uruchamiane za pomocą żetonów. W Polsce również stają się coraz bardziej popularne. Zwykli konsumenci znają je z takich miejsc jak pralnie samoobsługowe. Są może mnie zaawansowane technicznie, ale dla klientów pralni są one łatwe w obsłudze. Pralka przemysłowa, niezależnie od modelu, jest zasilana prądem trójfazowym.

ważenia. Bardzo istotnym elementem jest też możliwość instalacji odpowiednich barier higieny, jak również możliwość dozowania ręcznego oraz zapasowego sterowania. Dodatkowo pralka jest wyposażona w systemy ważące pranie. W pralkach przemysłowych umieszczanych w pralniach oraz hotelach, klienci bez trudu upiorą niemal wszystko. Korzystając z pralki przemysłowej upierzemy zarówno bardzo delikatne tkaniny jak i te trudne do wyczyszczenia. Obecnie pralki przemysłowe są pralkami o zróżnicowanych cyklach prania, co sprawia, że są praktycznie wszechstronne.

Podmioty gospodarcze, które zakupią pralkę przemysłową, mogą zrezygnować niemal całkowicie z usług firm zewnętrznych. Głównie dzięki wysokiemu zaawansowaniu pralek piorących na przemysłową skalę. Koszty zakupu palki przemysłowej są jednak wciąż dość wysokie. Dlatego nie każdy podmiot gospodarczy może sobie pozwolić na zakup takiego urządzenia. Dodatkowo należy uwzględnić przygotowanie odpowiedniego pomieszczenia, gdzie urządzenie zostanie umieszczone. W pomieszczeniu musi znajdować się odpowiednia ilość zaworów oraz gniazd zasilania. Poza tym personel obsługujący urządzenie musi zostać odpowiednio przeszkolony.

Oferta pralek przemysłowych, jaka jest dostępna na polskim rynku to oferta urządzeń wysokiej klasy. Do dyspozycji potencjalnych klientów są pralki o bardzo różnych funkcjach oraz parametrach technicznych. Rynek zbytu pralek przemysłowych rozwija się bardzo dynamicznie. Choć w naszym kraju pralnie, w których każdy pierze swoje ubrania nie są tak powszechne jak choćby w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej. Stopniowo nastawienie Polaków do korzystania z usług pralni czy z usługi prania w hotelu lub pensjonacie staje się bardziej przychylne.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka