wtorek, 13 września 2022 06:37

Prawomocny wyrok sądu dla kurator B. Nowak. W ten sposób musi przeprosić za swoją wypowiedź

Autor Mirosław Haładyj
Prawomocny wyrok sądu dla kurator B. Nowak. W ten sposób musi przeprosić za swoją wypowiedź

2 września Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Barbary Nowak (małopolskiej kurator oświaty) od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który uwzględnił powództwo Związku Nauczycielstwa Polskiego o ochronę dóbr osobistych ZNP.

Wydany wyrok zobowiązuje Barbarę Nowak do opublikowania na własny koszt na stronie głównej serwisu internetowego wpolityce.pl oraz na profilu na Facebooku oświadczenia poniższej treści:

„PRZEPROSINY

Niniejszym oświadczam, że moje twierdzenie, jakoby zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w kwietniu 2019 r. strajk był jednym z elementów konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji Państwa Polskiego obejmującego m. in. alarmy bombowe w szkołach jest twierdzeniem nieprawdziwym. Za podanie tej nieprawdziwej i naruszającej dobra osobiste Związku Nauczycielstwa Polskiego informacji Związek ten  przepraszam.

Związek Nauczycielstwa Polskiego przepraszam także za moje  twierdzenie, jakoby organizujący strajk działacze ZNP wzorowali się na  totalitarnych systemach takich jak komunizm i faszyzm.

Barbara Nowak”

Tekst, który wywołał silne emocje, został opublikowany na portalu wpolityce.pl z 6 maja 2019 r. Barbara Nowak powiedziała wówczas:

— Alarmy bombowe w szkołach, gdzie dziś uczniowie przystępują do egzaminu maturalnego. Metody które stosują tylko  terroryści. To kolejne potwierdzenie, że trwające od 8 kwietnia akcje  strajkowe w szkołach były elementem (nie pierwszym) konsekwentnie  realizowanego planu destabilizacji Państwa Polskiego. Atak na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Czy jest jeszcze jakaś granica w walce o władzę?

Inf. ZNP

Kraków

Kraków - najnowsze informacje