poniedziałek, 12 czerwca 2023 05:36

Kraków. Przed mieszkańcami kolejny remont. Ten potrwa 3,5 miesiąca

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Przed mieszkańcami kolejny remont. Ten potrwa 3,5 miesiąca

Na początku lipca rozpocznie się remont Mostu Dębnickiego. Choć ruch nie zostanie całkowicie wstrzymany na czas prac, można spodziewać się, że na II Obwodnicy Krakowa będą się tworzyć korki.

Planowane prace rozpoczną się 7 lipca i potrwają około 3,5 miesiąca. Będą prowadzone połówkowo, dzięki czemu możliwe będzie poruszanie się po jednym pasie w każdą stronę. W pierwszej kolejności remontowana będzie część mostu – od strony Wawelu.

Remont ma na celu poprawę stanu technicznego mostu. Plan zakłada naprawę betonowej płyty pomostu, wymianę izolacji, elementów odwodnienia, dylatacji nad przyczółkami, barier energochłonnych, słupów oświetleniowych oraz krawężników. Balustrady zostaną podniesione i zabezpieczone przed korozją.

Wykonawcą remontu mostu Dębnickiego będzie firma Most z Sopotu, wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Złożyła ona najtańszą ofertę (6,8 mln zł). Obecnie wykonawca opracowuje projekt organizacji ruchu.

Przypomnijmy, Most Dębnicki na Wiśle w Krakowie łączy Stare Miasto i Zwierzyniec (Aleje Trzech Wieszczów) z Dębnikami (ul. Marii Konopnickiej). Stanowi on fragment II Obwodnicy Krakowa. Ma 157 metrów długości i 19 metrów szerokości. Odbudowany po wojnie w 1951 roku most w 1998 r. przeszedł generalny remont. Wtedy jednak był całkowicie wyłączony z ruchu, a dla kierowców zbudowano tymczasowy most pontonowy Lajkonik.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka