piątek, 26 listopada 2021 09:24

Przewodnik po kryptowalutach oraz inwestowaniu

Autor Artykuł sponsorowany
Przewodnik po kryptowalutach oraz inwestowaniu

Słowo „kryptowaluta” jest połączeniem „kryptografii” i „waluty” i jest w istocie cyfrowym sposobem przechowywania i przesyłania pieniędzy. Bitcoin był pierwszą istniejącą kryptowalutą. Został wprowadzony w 2009 roku i od tego czasu cieszy się największą popularnością, z obecną kapitalizacją rynkową w wysokości 92 miliardów USD. Inne istniejące kryptowaluty to forki lub klony Bitcoina, takie jak Litecoin, Ethereum, Monero, PotCoin, Dogecoin, Ripple XRP i NameCoin.

Co to jest kryptowaluta etherum (ETH)?

Etherum to kryptowaluta używana do uruchamiania inteligentnych kontraktów na blockchainie ethereum. Został wprowadzony w 2013 roku i stał się jedną z najpopularniejszych kryptowalut w ostatnich latach. Ethereum to publiczna platforma obliczeniowa typu open source, oparta na blockchain i system operacyjny z funkcją inteligentnego kontraktu. Obsługuje zmodyfikowaną wersję konsensusu Nakamoto poprzez przejścia stanu oparte na transakcjach. Można ją opisać jako platformę dla zdecentralizowanych aplikacji, w tym między innymi kryptowalut.

Jak technologia Blockchain zmieni sposób, w jaki pracujesz i żyjesz

Blockchain to system, który pozwala na przechowywanie danych w rozproszonej księdze, która jest przechowywana w wielu miejscach jednocześnie. Danych nie można zmienić bez zmiany wszystkich ksiąg, dzięki czemu jest znacznie bezpieczniejszy niż tradycyjne systemy, w których istnieje tylko jedna kopia danych - pozwalając na uszkodzenie lub manipulację przez pojedyncze podmioty.

Istnieje wiele sposobów, w jakie technologia blockchain zmieni sposób, w jaki ludzie pracują i żyją w przyszłości. Blockchain będzie miał wpływ na prawie każdą branżę, ponieważ jest tak wszechstronny. Rządy, firmy, instytucje edukacyjne są zainteresowane technologią blockchain i badają, w jaki sposób mogą ją wykorzystać na swoją korzyść.

Technologia Blockchain to jedna z najbardziej obiecujących innowacji od czasów Internetu, jest wciąż w powijakach, ale już przyciągnęła znaczną uwagę. Inwestycje w firmy blockchain wzrosły, a w samym 2017 roku zainwestowano ponad 1,4 miliarda dolarów. Nie można ignorować potencjału tej innowacyjnej technologii.

Blockchain może być używany do zapewnienia przejrzystości, bezpieczeństwa i zaufania do prawie każdej transakcji o wartości — czy to finansowej, czy nie — w sposób, który nigdy wcześniej nie był możliwy bez płacenia za pośrednika, takiego jak bank. Oznacza to, że rewolucyjne możliwości blockchaina mogą mieć wpływ na wszystko, od bezpieczeństwa żywności po systemy głosowania, co ułatwi ludziom mieszkającym w najbardziej odległych miejscach na Ziemi wymianę towarów i usług z całkowitą pewnością, że to, czym zostały sprzedane

Krótkie wyjaśnienie łańcucha bloków

Blockchain to cyfrowa, zdecentralizowana księga, która rejestruje transakcje na wielu komputerach. Technologia Blockchain została pierwotnie wykorzystana do stworzenia kryptowaluty Bitcoin.

Księga blockchain rejestruje i przechowuje każdą transakcję kiedykolwiek dokonaną w porządku chronologicznym i zapobiega jakimkolwiek manipulacjom przy niej. Dane są przechowywane na wielu komputerach i jednocześnie są zawsze dostępne dla każdego. Każdy może uzyskać dostęp do łańcucha bloków, ale będzie mógł wyświetlić dane tylko wtedy, gdy ma oryginalne dane logowania lub jeśli uda mu się odszyfrować te dane za pomocą superkomputerów lub technik hakerskich.

Na razie istnieje wiele różnych zastosowań tego systemu, w tym transakcje dotyczące nieruchomości, płatności międzynarodowe, projekty crowdfundingowe oraz rynki towarów i usług.

Czym jest inwestowanie na giełdzie?

Kupowanie i sprzedawanie akcji może być opłacalnym sposobem inwestowania. Ale nie jest tajemnicą, że inwestowanie na giełdzie jest ryzykowne. Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz inwestować w akcje. Inwestowanie na giełdzie obejmuje dwa kroki: kupno i sprzedaż. Sprawdź koniecznie Pattern Trader.

Aby kupić udziały w akcjach, potrzebujesz pieniędzy do zainwestowania. Istnieje wiele sposobów na zdobycie tych pieniędzy, ale większość ludzi korzysta z oszczędności lub pożycza je w banku lub innej instytucji finansowej. Ceny akcji zmieniają się nieustannie, ponieważ zależą od nastrojów rynkowych i wahań podaży i popytu, dlatego ważne jest, aby inwestorzy mieli plan, kiedy sprzedać to, co posiadają – albo we właściwym czasie, albo kiedy muszą szybko uwolnić gotówkę – w w celu minimalizacji strat lub maksymalizacji zysków

Jak mogę zainwestować moje pieniądze?

Inwestowanie pieniędzy nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Inwestorzy muszą wziąć pod uwagę te kluczowe czynniki przed wyborem podejścia inwestycyjnego:

  • Twoja tolerancja na ryzyko
  • Twoje przyszłe cele finansowe
  • horyzont czasowy inwestycji
  • dostępne zasoby

Najważniejszą rzeczą jest posiadanie dobrze skonstruowanego portfela, który uwzględnia wszystkie te czynniki i zapewnia zarówno wzrost, jak i stabilność. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest dywersyfikacja w różnych klasach aktywów, takich jak akcje, obligacje, gotówka, nieruchomości itp. Portfele inwestycyjne muszą być konstruowane rozważnie, aby zapewnić stabilność i wzrost przy ograniczonym ryzyku. Więcej na temat inwestycji przeczytasz na Profit Maximizer.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje