poniedziałek, 1 sierpnia 2022 12:36

Przysięga Wojskowa i piknik na Rynku w Myślenicach

Autor Marzena Gitler
Przysięga Wojskowa i piknik na Rynku w Myślenicach

Uroczysta Przysięga Wojskowa 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” odbyła się na płycie zrewitalizowanego Rynku w Myślenicach. W szeregi Wojska Polskiego wkroczyło 92 żołnierzy, w tym siedmiu z terenu powiatu myślenickiego.

Wydarzenie odbyło się w obecności dowództwa brygady, burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, posła na sejm Władysława Kurowskiego, wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, władz wojewódzkich oraz lokalnych w tym samorządowców, rodzin żołnierzy, przedstawicieli służb mundurowych i zaproszonych gości. Dowódcą uroczystości był podpułkownik Andrzej Sioła zastępca dowódcy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt, przy dźwiękach Hymnu Państwowego, odbyło się wręczenie Chorągwi Wojska Polskiego dla brygady. Następnie odczytany został list Ministra Obrony Narodowej do żołnierzy, po którym głos zabrał Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. W czasie trwania uroczystości gratulacje i wyróżnienia odebrali żołnierze, którzy swoją postawą wyróżnili się w trakcie szkolenia przygotowawczego. Wyróżnionym i ich rodzinom gratulowali przełożeni, Wojewoda Małopolski, a także kapitan Tadeusz Pytlik wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice Jarosławem Szlachetką.

Na koniec odbyła się uroczysta defilada oddziałów biorących udział w przysiędze. Wokół Rynku zorganizowany został piknik tematyczny z udziałem wojska, straży pożarnej, nadleśnictwa, policji oraz Miasta i Gminy Myślenice.

fot./inf. - UM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje