sobota, 1 czerwca 2024 04:00

Publiczność nie mogła uwierzyć w to co widzi. XXVII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych

Autor Patryk Trzaska
Publiczność nie mogła uwierzyć w to co widzi. XXVII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych

Scena Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu rozbrzmiewała talentem podczas XXVII Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu. Reakcja publiczności jedynie potwierdziła tezę, że w powiat nowosądecki bogaty jest w ludzi utalentowanych artystycznie.

Całość rozpoczęła się od uroczystego otwarcia, w którym udział wzięli dyrektorzy dwóch kulturalnych instytucji: Krzysztof Szewczyk z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu i Krzysztof Bodzio z Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.

Po emocjonujących prezentacjach, trudną decyzję mieli do podjęcia członkowie jury: Józef Więcławek (przewodniczący), Sabina Bałuszyńska, Renata Gierczyk i Kinga Zbozień. Ich wybór, choć niełatwy, przyniósł zasłużone wyróżnienia.

Zofia Główczyk ze Szkoły Podstawowej w Kąclowej została uhonorowana nagrodą indywidualną za wyjątkowe występy. Natomiast najwyższą nagrodę, Grand Prix, zdobyła grupa "BERECIK" z Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku, wywołując entuzjazm wśród widowni.

Pierwsze miejsce przypadło Przedszkolu Niepublicznemu "Kraina Bajek" w Podegrodziu i Szkole Podstawowej w Żbikowicach, których występy zachwyciły swoją kreatywnością. Na drugim miejscu znaleźli się "BERECIK" z gr. 1 z Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku, Teatrzyk Szkolny "BAJ" z Kąclowej oraz "OD JUTRA" ze Szkoły Podstawowej w Stańkowej. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Moszczenicy Niżnej za swój widowiskowy spektakl. Wyróżnienie otrzymały również grupy "BERECIK" z gr. 2 i gr. 3 z Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku.

źródło/foto: Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka