piątek, 23 grudnia 2022 11:00

Rośnie moda na meble sosnowe - sprawdź produkty marki Jandrew producenta i lidera w tej branży

Autor Artykuł sponsorowany
Rośnie moda na meble sosnowe - sprawdź produkty marki Jandrew producenta i lidera w tej branży

Drewno sosnowe jest gatunkiem odpornym i jest szeroko stosowane w produkcji mebli. Drewno, jakiekolwiek by nie było, zwykle nie jest bardzo tanim materiałem, jednak jego właściwości fizyczne i estetyczne sprawiają, że opłacalność tego materiału pozostaje interesująca w każdym przypadku.

Kolejną interesującą kwestią jest to, że ten produkt ma ponadczasową estetykę, więc nigdy nie wyjdzie z mody. Przekonać Cię mogą o tym meble sosnowe, jakie w swojej ofercie ma Jandrew. Wystarczy wejść na stronę i obejrzeć wszystkie propozycje. Znajdziesz tam meble sosnowe do sypialni, kuchni, salonu i pokoju dziecięcego oraz ogrodu.

Drewno sosnowe – kilka ciekawostek na jego temat – producent mebli sosnowych z Podhala

Czym więc jest drewno sosnowe? Jest to drewno z drzewa popularnie znanego jako sosna. Jest to drzewo iglaste, a jego pień może osiągnąć wysokość do 35 metrów, przy średniej wysokości około 20 ~ 25 metrów. Pień sosny jest również duży, zwykle mierzący od 1 do 2 metrów.

Cechy drewna sosnowego

Przejdźmy teraz do charakterystyki technicznej tego drewna, które sprawią, że będzie ono dobrym wyborem do zastosowania w produkcji mebli, jakich sobie zażyczymy.

Kolor drewna z drzewa sosnowego

Kolor sosny waha się od jasnych do ciemnych tonów. Może być żółtawe lub białawe z brązowymi sękami.

Tekstura

Tekstura tego drewna jest jednolita i matowa.

Zapach

Drewno nie jest bezwonne, ma zapachy bardzo charakterystyczne dla każdego gatunku. W przypadku sosny zapach jest lekki i ma bardziej żywiczny charakter.

Dlaczego meble sosnowe są tak popularne?

Meble sosnowe są tańsze niż meble wykonane z innych gatunków drewna, ale to nie dlatego, że są słabej jakości, ale dlatego, że tego drewna jest dużo. Sosny rosną szybko. Szybciej niż wiele innych gatunków drzew, więc zapasy sosny można szybko odbudować. Jakie są inne zalety mebli z drewna sosnowego? Dobrze komponuje się z innymi rodzajami drewna, ułatwiając łączenie i dopasowywanie ich w aranżacji.

Meble sosnowe do sypialni – łóżko sosnowe to dobry wybór

Klasyczny, naturalny wygląd mebli z drewna sosnowego, sprawia, że są one idealnym wyborem do każdego pomieszczenia w domu. Drewno sosnowe jest ciekawym wyborem do sypialni, a szczególnie łózka sosnowe ze względu na jasny kolor, który pomaga stworzyć ciepłą, przestronną atmosferę.

Łóżka sosnowe producent Jandrew

Sosnowe meble natychmiast przywołują obrazy rustykalnych domków w lesie, jednak można je również idealnie wkomponować do bardziej nowoczesnego domu. Naturalny kolor sosny występuje w różnych odcieniach bejcy i może zawierać subtelne lub bardziej widoczne słoje i sęki. Niezależnie od tego, czy szukasz nuty wiejskiej, czy nowoczesnej atmosfery w swojej sypialni, meble Jandrewz pewnością urozmaicą Twój projekt.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka