poniedziałek, 29 sierpnia 2022 14:03, aktualizacja 2 lata temu

Rośnie zapotrzebowanie na regały magazynowe w Krakowie. Jak dobrać odpowiednie konstrukcje na potrzeby przedsiębiorstwa?

Autor Artykuł sponsorowany
Rośnie zapotrzebowanie na regały magazynowe w Krakowie. Jak dobrać odpowiednie konstrukcje na potrzeby przedsiębiorstwa?

Trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiegokolwiek zaplecza firmowego bez regałów magazynowych. To dzięki nim można łatwo utrzymać porządek w magazynie, zapewnić szybką rotację towarów oraz zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa ludzi i przechowywanych produktów. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystkie regały są do siebie podobne, to w rzeczywistości istnieją między nimi spore różnice jakościowe i użytkowe. Jesteś na etapie wyboru regałów magazynowych na potrzeby Twojej firmy w Krakowie? Mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

Poznaj rodzaje regałów magazynowych

Regały magazynowe dzielą się ze względu na parametry techniczne (wysokość, szerokość, głębokość pola i maksymalny udźwig), ale także czysto użytkowe. Poniżej znajdziesz podstawowy podział regałów stosowanych w magazynach firm, centrów logistycznych, sklepów wielkopowierzchniowych, hurtowni etc.:

  • Regały paletowe – najczęściej występują w wariantach wysokości od 1,8 m do 15 m, a ich maksymalny udźwig wynosi do 30 000 kg na pole.
  • Regały wysokiego składowania – takie regały są dostępne do wysokości 15 m, oferując maksymalny udźwig do 30 000 kilogramów na pole.
  • Regały półkowe – to dość niskie regały (zwykle o wysokości do 7 m) o ograniczonej nośności (udźwig do 3500 kilogramów na pole).
  • Regały przepływowe – występują w wariantach wysokości od 1,8 m do 18 m. Udźwig można dopasować zgodnie z oczekiwaniami nabywcy regałów.
  • Regały wjezdne – dostępne są regały o wysokości od 1,8 m do 18 m. W tym przypadku również maksymalny udźwig dopasowuje się pod kątem potrzeb zamawiającego.
  • Regały wspornikowe – oferowane w wariantach wysokości od 1,8 m do 8 m. Nośność pola jest dobierana indywidualnie.

Jak wybrać regały magazynowe? Co należy wziąć pod uwagę?

Najważniejszym kryterium wyboru regałów magazynowych – czy to na potrzeby firmy z Krakowa czy dowolnego innego miasta – jest dopasowanie konkretnej konstrukcji do specyfiki magazynu. Mamy na myśli przede wszystkim szczegóły architektoniczne obiektu. Jeśli jest to magazyn o bardzo dużej kubaturze, to aż prosi się, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, w czym pomogą regały wysokiego składowania.

Kolejnym kryterium jest sposób zarządzania magazynem. Jeśli przedsiębiorca zaprojektował go zgodnie z filozofią FIFO i/lub LIFO, to powinien rozejrzeć się za regałami magazynowymi umożliwiającymi bardzo szybkie i komfortowe rotowanie towarami. Tutaj naturalnym wyborem będą regały wjezdne lub przepływowe.

Przy wyborze regałów magazynowych należy również uwzględnić rodzaj składowanych towarów. Jeśli są to produkty o specyficznych wymiarach, wymagające przechowywania w odpowiednich warunkach środowiskowych czy ostrożnego załadunku i rozładunku, to pod tym kątem trzeba rozejrzeć się za konkretnymi regałami. Przykładowo: do przechowywania długich przedmiotów najlepiej sprawdzają się regały wspornikowe.

Nie ignoruj kwestii jakości wykonania

Wielu przedsiębiorców, co zrozumiałe, szuka sposobów na ograniczenie kosztów i zoptymalizowanie wydatków. Jednak wybór regałów magazynowych nie powinien być determinowany kwestią pieniędzy. Mówimy tutaj przecież o konstrukcjach, które będą intensywnie eksploatowane przez wiele lat. Wymagamy od nich trwałości, stabilności oraz zapewnienia ochrony przechowywanym towarom, często bardzo wartościowym.

Dlatego dobrze jest zainwestować w regały magazynowe znanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość swoich konstrukcji i cieszą się powszechnym zaufaniem. Nie oznacza to natomiast, że takie regały są poza zasięgiem finansowym przeciętnego przedsiębiorstwa.

Szukasz sprawdzonego dostawcy regałów magazynowych w Krakowie? Sprawdź LTM

LTM to czołowy dystrybutor regałów magazynowych renomowanych producentów. W ofercie firmy znajdziesz wszystkie popularne rodzaje regałów, w tym paletowe, wspornikowe, półkowe, wjezdne, przepływowe czy wysokiego składowania.

LTM oferuje zarówno nowe, jak i używane regały magazynowe w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Firma zapewnia projekt, doradztwo techniczne oraz montaż zakupionych regałów. Szczegóły sprawdzisz na stronie internetowej ltm-regaly.pl.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka