poniedziałek, 20 marca 2023 12:52

Rowerzysta zmarł w szpitalu. Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej

Autor Katarzyna Jamróz
Rowerzysta zmarł w szpitalu. Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej

W piątek (17 marca) we wczesnych godzinach porannych, na drodze wojewódzkiej w Wierzchosławicach, miały miejsce kilkudziesięciominutowe utrudnienia w ruchu. Na skrzyżowaniu dróg kierująca samochodem osobowym potrąciła rowerzystę, który z urazem głowy został zabrany do tarnowskiego szpitala. Lekarze następnego dnia poinformowali o jego zgonie.

Ruchliwa droga wojewódzka 975 w Wierzchosławicach (powiat tarnowski) została częściowo wyłączona z ruchu na kilkadziesiąt minut, a pojazdy zostały skierowane na objazdy w związku z potrąceniem rowerzysty. Na miejsce wypadku wysłano karetkę pogotowia oraz policjantów ruchu drogowego.

– Zespół ratowników udzielał pomocy rannemu rowerzyście i odwiózł go w ciężkim stanie do tarnowskiego szpitala. Policjanci ruchu drogowego zebrali ślady z miejsca zdarzenia, wykonali szkic oraz zabezpieczyli rower i samochód do szczegółowych oględzin. Z relacji jednego z uczestników tego zdarzenia oraz świadków wynikało, że kierująca pojazdem opel, jadąc w kierunku Wojnicza, chciała zjechać z drogi wojewódzkiej w kierunku Ostrowa. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał w przeciwnym dla niej kierunku i doprowadziła do przewrócenia się rowerzysty. Kobieta to 35-letnia mieszkanka powiatu, w chwili zdarzenia była trzeźwa

– informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Dalsze czynności przejęli policjanci, na co dzień specjalizujący się w wypadkach komunikacyjnych. To oni na następny dzień otrzymali informację od lekarzy z tarnowskiego szpitala o śmierci 71-letniego rowerzysty. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Będzie odpowiadać przed tarnowskim sądem z wolnej stopy.

Inf. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka