niedziela, 9 lutego 2020 10:00

Seniorzy w Roztoce mają swój klub

Autor Marzena Gitler
Seniorzy w Roztoce mają swój klub

To był wyjątkowy dzień dla seniorów z gminy Łukawica. 28 stycznia Jacek Kowalczyk Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Wójt Gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski przecięli wstęgę do Klubu Senior + w Roztoce.

Klub Seniora to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Seniorzy mają tu do dyspozycji odnowione wnętrza, ciekawy program zajęć i możliwość prowadzenia życia towarzyskiego, na które przez lata ciężkiej pracy nie mieli zbyt wiele czasu.

W oficjalnym otwarciu placówki wzięli m.in. starosta limanowski Mieczysław Uryga oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak. Poświęcenia klubu seniora dokonał ksiądz dziekan Wiesław Majca. Uroczystość otwarcia uświetnił Regionalny Zespół „Dolina Słomki” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Roztoce, którzy przygotowali część artystyczną.

– Kluby takie jak ten są najlepszym dowodem na to, że realizowanie większości życiowych aspiracji nie podlega ograniczeniom wieku – liczą się przede wszystkim chęci i otwarty umysł. Ponadto doświadczenie pokazuje, że wsparcie grupy i współpraca stanowią wielką siłę i motywację, pozwalającą wiele osiągnąć i przezwyciężać pojawiające się trudności. W tym szczególnym dniu gratulując wprowadzenia w życie tak cennego projektu, życzę, aby klub stał się dla seniorów miejscem do realizacji pasji i talentów – powiedział Mieczysław Uryga.

O tym jak potrzebna jest ta placówka świadczy zorganizowane 30 stycznia spotkanie, podczas którego w klubie gościli przedstawiciele Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Limanowej. Okazją była promocja II Tomiku Twórczości Literackiej członków limanowskiego oddziału PZERI. Spotkanie uświetniło przedstawienie teatralne seniorów „Swoty Morcina”.

Inf. i foto: UG Łukowica

Limanowa - najnowsze informacje