czwartek, 23 grudnia 2021 09:06

Siatka hodowlana - gdzie można ją zastosować?

Autor Artykuł sponsorowany
Siatka hodowlana - gdzie można ją zastosować?

Dzięki siatce hodowlanej możemy stworzyć bezpieczną przestrzeń dla zwierząt hodowlanych i zbudować wolierę dla ptaków, klatkę dla gryzoni lub separator w hodowli ryb. Takie zabezpieczenie pozwoli zapobiec, a jednocześnie ochroni je przed atakiem drapieżników takich jak lisy, czy kuny. Ze względu na rozmiary siatek oraz różne wielkości oczek sprawdzą się w najróżniejszych hodowlach.

Z pomocą siatki hodowlanej, którą inaczej nazywamy siatką zgrzewaną,  można stworzyć wolierę o dowolnych wymiarach, przeznaczoną dla ptaków łownych lub ozdobnych. Doskonale sprawdzi się ona również przy budowie pomieszczeń inwentarskich dla królików lub innych gryzoni. Możliwe jest także użycie siatek hodowlanych, jako zabezpieczenia dla hodowli ryb, które również bywają celem ataków ssaków i ptaków drapieżnych. Dodatkowo siatka hodowlana może również służyć, jako separator oddzielający różne gatunki ryb od siebie. Niezawodne siatki sprawdzają się również w przypadku większych zwierząt hodowlanych, jako ogrodzenie wybiegu na świeżym powietrzu. Jednak siatka zgrzewana znajduje dziś zastosowanie w wielu innych obszarach działalności człowieka.

Wszechstronna siatka hodowlana

Można ją z powodzeniem zastosować do zacienienia elewacji budynków. Wystarczy zamontować siatkę do ściany budynku i wykorzystać, jako podporę dla roślin pnących. Coraz częściej siatka hodowlana bywa również wykorzystywana przez miłośników ogrodnictwa. Świetnie sprawdza się do wygradzania rabat kwiatowych, grządek z warzywami, czy przy budowie osłony pni młodych drzew przed szkodliwym, oraz niszczycielskim działaniem zwierząt. Interesującym sposobem na wykorzystanie siatki hodowlanej jest konstrukcja z jej pomocą tzw. koszy gabionowych. Mogą one pełnić funkcję ogrodzenia, kwietnika czy osłony doniczki.

Co wpływa na jej wszechstronność?

Siatka hodowlana może być dostosowana do najróżniejszych potrzeb klienta, dzięki procesowi produkcji, któremu zostaje poddawana. Powstaje ona poprzez zgrzewanie podłużnych i poprzecznych prętów o średnicy 2,8-5 mm, to sprawia, że jest wyjątkowo wytrzymała na odkształcenia mechaniczne.  Również rozmiary oczek mogą być dostosowane do potrzeb klienta.  Dodatkowo siatka hodowlana dostępna jest w dwóch wersjach: w wersji stalowej oraz ocynkowanej ogniowo. Do najważniejszych atutów siatki hodowlanej należy jej trwałość i odporność na uszkodzenia zewnętrzne. Nawet, jeśli uszkodzeniu ulegnie jeden drut, to nie spowoduje on dziury na całej siatce. Konstrukcja siatki hodowlanej została przygotowana tak, aby w miejscu kontaktu ze stalową powierzchnią bocznych i wierzchnich ścian woliery nie powodowała skaleczeń zwierząt przebywających w środku. Płachty siatki hodowlanej można łączyć zarówno z elementami stalowymi jak i drewnem. Arkusze siatki hodowlanej dostosowane są do łączenia ich w większe powierzchnie w bardzo łatwy sposób. Można do tego wykorzystać na przykład kleszcze oraz spinki ze stali galwanizowanej, bez konieczności ich spawania. Siatka hodowlana wykonana jest ze stalowego materiału, który jest bardzo podatny na obróbkę, można go również malować tradycyjne i lakierować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka