piątek, 8 grudnia 2023 14:10

Siła uderzenia była ogromna. Trzy osoby trafiły do szpitala

Autor Marzena Gitler
Siła uderzenia była ogromna. Trzy osoby trafiły do szpitala

Groźny wypadek miał miejsce w piątek, 8 grudnia przed godziną 14 w Wielkiej Wsi. Z dwóch samochodów, które zderzyły się z ogromną siłą, trzeba było wycinać pasażerów i kierowców.

Do wypadku doszło na DK 94 - ul. Krakowskiej w Wielkiej Wsi (pow. krakowski). Na śliskiej nawierzchni, na łuku drogi, zderzył się dwa samochody (jeden z nich - opel prawdopodobnie włączał się do ruchu z bocznej ulicy) z taką siłą, że z obu aut wypadły silniki i urwały się koła.

#OBECNIE 🔴 Wielka Wieś 🔴 Na ulicy Krakowskiej DK-94 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy używali...

Opublikowany przez Patrol998-Małopolska Piątek, 8 grudnia 2023

Rozbite samochody wylądowały na chodniku i poboczu. Jedno zniszczyło barierkę odgradzającą chodnik od przydrożnego rowu. To cud, że w zdarzeniu nie ucierpiał żaden pieszy.

Wielka Wieś DK94 w powiecie krakowskim - zderzenie dwóch pojazdów. Trzy osoby odniosły obrażenia. Na miejscu działania prowadzą służby ratunkowe. Droga zablokowana.

Opublikowany przez 112malopolska.pl Piątek, 8 grudnia 2023

Strażacy, którzy pośpieszyli na pomoc ofiarom wypadku, uwolnili przy pomocy narzędzi hydraulicznych zakleszczonych w autach kierowców i pasażerów. W wypadku trzy osoby odniosły obrażenia. Na czas prowadzonych działań droga została całkowicie zablokowana, a potem wprowadzono ruch wahadłowy.

fot. Fb. Ogólnopolska Akcja Społeczna "Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach"

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka