poniedziałek, 28 lutego 2022 22:43

Zakonnice z Krakowa przyjmą 60 sierot z Ukrainy. Apelują o pomoc

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zakonnice z Krakowa przyjmą 60 sierot z Ukrainy. Apelują o pomoc

Siostry Służebniczki Starowiejskie przyjmą pod swój dach 60 sierot z Ukrainy. Zakonnice apelują o pomoc w zebraniu potrzebnych artykułów.

60 sierot z Ukrainy w wieku 3-8 lat zamieszka u Sióstr Służebniczek Starowiejskich w Krakowie przy ul. Kordylewskiego 12. Dzieci miały przyjechać w poniedziałek (28 lutego) z jedną opiekunką, ale jeszcze nie dotarły na miejsce. Wiadomo, że są w drodze.

-Serdecznie prosimy o wsparcie w zgromadzeniu najpotrzebniejszych na tę chwilę rzeczy:
ŚRODKI CZYSTOŚCI/KOSMETYKI: mydła, pasta i szczoteczki do zębów, szampony dla dzieci, płyny do kąpieli/pod prysznic, kremy dziecięce, środki piorące - płyny/proszki,
POŚCIEL - poszwy, poszewki, prześcieradła
RĘCZNIKI PAPIEROWE I MATERIAŁOWE np. z mikrofibry
PAPIER TOALETOWY, chusteczki higieniczne
NOWA BIELIZNA skarpetki, majtki, koszulki
ODZIEŻ DZIECIĘCA na wiek 3-8 lat... na chwilę obecną nie wiemy czy to same dziewczynki/chłopcy czy grupa mieszana, ale odzież typu unisex mile widziana, dresiki dziecięce, piżamki, Tshirty, spodnie, bluzy, etc.
ŻYWNOŚĆ każdego typu
ŻYWNOŚĆ TYPOWO DLA DZIECI: mleko, płatki śniadaniowe, jogurty, Danonki, soki owocowe, owoce, woda mineralna, słodycze jak ciastka, czekolady, lizaki, itp.

-informowały siostry zakonne w mediach społecznościowych.

Dary można przywozić pod adres: ul. Kordylewskiego 12 w Krakowie (koło Magistratu) w godzinach 10:00-20:00 lub do XIII LO w Krakowie, ul. Sądowa 4.

-Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wszelkie formy wsparcia

-napisały zakonnice.

Kim są Siostry Służebniczki?

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej zostało założone 3 maja 1850 r. przez Edmunda Bojanowskiego. Siostry Służebniczki, całkowicie oddając się Bogu, służą ludziom najbardziej potrzebującym pomocy, a szczególnie dzieciom, ubogim i chorym. Zalecana przez Ojca Założyciela Bł. Edmunda prostota pomaga im być obecnymi przy drugim człowieku.

Od początku swego istnienia zgromadzenie za najważniejszą cechę swej duchowości uważa realizowanie na co dzień ewangelicznego przykazania miłości Boga nade wszystko oraz miłości bliźniego, przejawiającej się w służebnej postawie wobec potrzebujących, na wzór Chrystusa.

Inf. i foto: Facebook, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej

Kraków

Kraków - najnowsze informacje