piątek, 16 września 2022 08:12

Słynna "Gracówka" czy gdański Ring. W niedzielę historyczne tramwaje wyjadą na ulice Krakowa

Autor Patryk Trzaska
Słynna "Gracówka" czy gdański Ring. W niedzielę historyczne tramwaje wyjadą na ulice Krakowa

Już w tę niedzielę (18 września) na ulicach Krakowa zobaczymy nie tylko współczesne, ale również historyczne tramwaje. Wszystko to za sprawą Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Pojazdy wyjadą o godz. 11.00 z zajezdni tramwajowej w Nowej Hucie i przejadą do zajezdni tramwajowej Podgórze.

Do pojazdów będzie można wsiąść na terenie zajezdni Nowa Huta przy ul. Ujastek 12. Historyczne tramwaje pojadą trasą: Zajezdnia tramwajowa Nowa Huta (ul. Ujastek 12), al. Solidarności, pl. Centralny, al. Jana Pawła II, rondo Mogilskie, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. św. Gertrudy, ul. Stradomska, ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, rondo Matecznego, ul. Wadowicka, zajezdnia tramwajowa Podgórze (ul. J. Brożka 3).

Organizatorzy zapowiadają, że w paradzie wezmą udział wyjątkowe wagony, w tym te najstarsze z kolekcji MPK, jak popularna „Gracówka”, a także wagony z innych miast m.in. gdański tramwaj Ring czy warszawski wagon K. W paradzie pojadą także wagony typu N, które kilkadziesiąt lat temu woziły pracowników kombinatu do pracy. Ponadto Kraków będzie można podziwiać również z okien współczesnych tramwajów, które będą brały udział w paradzie.

Przejazd historycznymi tramwajami będzie bezpłatny – uczestnicy otrzymają pamiątkowe bilety, które będą rozdawane w dniu parady, w zajezdni w Nowej Hucie oraz na przystankach „Rondo Mogilskie” i „Stradom”.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje