środa, 7 czerwca 2023 13:08

Sołtys miał dość i wziął sprawy w swoje ręce. "Korona mi z głowy nie spadła"

Autor Patryk Trzaska
Sołtys miał dość i wziął sprawy w swoje ręce. "Korona mi z głowy nie spadła"

Czasem trzeba wziąć spawy w swoje ręce. Z takiego założenia wyszedł Sołtys Barcic (gmina Stary Sącz - powiat nowosądecki) Tomasz Koszkulm, który po zignorowaniu jego prośby przez GDDKiA postanowił samodzielnie skosić trawę przy DK nr 87 przy wyjazdach z dróg podporządkowanych i przy przejazdach kolejowych. "Korona mi z głowy nie spadła" – napisał w mediach społecznościowych.

W ostatnich tygodniach media obiegła informacja, że burmistrz Starego Sącza wydał decyzję środowiskową dla przebudowy DK 87. Nie spodobało się to w Barcicach, gdzie próbowano przekonywać, że decyzja będzie miała negatywne skutki dla mieszkańców. Jedną z nich miała być zerowa widoczność przy Drodze Krajowej nr87.

Sołtys Barcic – Tomasz Koszkul, który przez wielu uważany jest za bardzo wyrazistą postać, postanowił zwrócić się o pomoc do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. "Zero widoczności przy Drodze Krajowej nr87 przy wyjazdach z dróg podporządkowanych i przy przejazdach kolejowych. Mieszkańcy, wielokrotnie zgłaszają do mnie, aby interweniować w tej sprawie do gminy czy gdziekolwiek... w ubiegłym tygodniu zgłosiłem to do Generalnej Dyrekcji z prośbą o interwencję i wykoszenie traw na całym odcinku w Barcicach. Zapewnili, że będzie wykonane. Trawy coraz wyższe a widoczność coraz gorsza! Interwencji jak nie było tak nie ma" – napisał w mediach społecznościowych sołtys.

Efektów nie było, więc włodarz Barcic postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. "Pierwsza żółta kartka dla Generalnej Dyrekcji i PKP! (...) chyba trzeba będzie wprowadzić jakieś dyżury wśród mieszkańców i sami będziemy musieli dbać o swoje bezpieczeństwo! GDDKiA potrafi tylko ładnie opowiadać o bezpieczeństwie, a w praktyce jest jak jest! Korona mi z głowy nie spadła, jak to kosiłem. Także korzystam z tego przejazdu, jednak czy tak to ma wyglądać? – podsumował Tomasz Koszkul.

Pierwsza żółta kartka dla Generalnej Dyrekcji i PKP! Zero widoczności przy Drodze Krajowej nr87 przy wyjazdach z dróg podporządkowanych i przy przejazdach kolejowych. Mieszkańcy, wielokrotnie zgłaszają do mnie aby interweniować w tej sprawie do gminy czy gdziekolwiek... w ubiegłym tygodniu zgłosiłem to do Generalnej Dyrekcji z prośbą o interwencję i wykoszenie traw na całym odcinku w Barcicach. Zapewnili ze będzie wykonane. Trawy coraz wyższe a widoczność coraz gorsza! Interwencji jak nie było tak nie ma. Więc chyba trzeba będzie wprowadzić jakieś dyżury wśród mieszkańców i sami będziemy musieli dbać o swoje bezpieczeństwo! GDDKiA potrafi tylko ładnie opowiadać o bezpieczeństwie w praktyce jest jak jest! Korona mi z głowy nie spadła jak to kosiłem-także korzystam z tego przejazdu, jednak czy tak to ma wyglądać? Sołtys Barcic TK

Opublikowany przez Barcice Sołectwo Poniedziałek, 5 czerwca 2023

Pod postem informującym o inicjatywie sołtysa znalazło się wiele pozytywnych komentarzy. "Brawo dla pana sołtysa. Dziękujemy." – napisała pani Bożena. "Brawo dla Ciebie Sołtysie, dokładnie zero widoczności ,tam już nie jeden musnął się od nieszczęścia." – komentowała pani Iwona.

fot. Wikipedia/Facebook

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka