środa, 12 stycznia 2022 14:20

Spawarka migomat - co musisz wiedzieć?

Autor Artykuł sponsorowany
Spawarka migomat - co musisz wiedzieć?

Spawarka migomat to popularna nazwa urządzenia, które wykorzystuje technikę MIG MAG. Spawarka jest niezwykle wydajna, łatwa w obsłudze oraz efektywna. Może być wykorzystywana nie tylko podczas prac amatorskich, ale i profesjonalnych. Swoją wszechstronność zawdzięcza uniwersalności. Co ciekawe, spawanie migomatem to jedna z najpopularniejszych metod łączenia. Wykorzystuje się ją bowiem w ponad 65% przypadkach spawań łukowych przemysłowych. Technika ta pozwala na regulowanie parametrów, a także zapewnia stabilne łącze nie tylko materiałom, ale i powierzchni.

Spawarka migomat - zastosowanie

Spawarka znajduje niezwykle szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzi się ona zarówno przy pracach przydomowych, jak i przemysłowych. Pomimo tego, że urządzenia nie należą do najmniejszych, są one niezwykle przydatne w pracach warsztatowych. Mogą być one stosowane do spawania zarówno grubych warstw materiałów, jak i drobnych rzeczy.

Wszechstronność urządzenia pozwala na różnorodne spawanie, jednak najczęściej wykorzystuje się je do spawania punktowego. Półautomat spawalniczy wykorzystujący ten system świetnie sprawdzi się:

  • w warsztatach samochodowych - podczas wszelkiego rodzaju naprawy narzędzi oraz maszyn,
  • podczas renowacji różnorodnych urządzeń,
  • w budownictwie,
  • w branży stoczniowej,
  • w branży samochodowej,
  • podczas produkcji statków i okrętów,
  • podczas produkcji zbiorników ciśnieniowych i rurociągów,
  • podczas produkcji konstrukcji stalowych.

Automat spawalniczy wykorzystywany jest z kolei w liniach produkcyjnych.

Spawanie metodą MIG MAG - czym się charakteryzuje?

W zależności od tego, z jakimi materiałami mamy do czynienia, wymagają one od nas odpowiednich gazów osłonowych oraz technik łączenia. Dobrze dobrane czynniki przyczynią się do zapobiegania błędom oraz nieprawidłowościom, jakie mogłyby zajść w strukturze spoiny. Podczas spawania metodą MIG MAG dostarczane przewodem gazy osłonowe przedostają się przez otulinę. Istnieje również możliwość generowania ich podczas procesu.

Spawanie metodą MIG MAG wyróżnia fakt, iż polega ono na spawaniu metodą łuku elektrycznego. Łuk ten wytwarzany jest pomiędzy spawanym materiałem lub surowcem a elektrodą topliwą, czyli drutem, który podawany jest w sposób ciągły. Łuk, a także ciekły metal chronione są przy pomocy strumienia gazu osłonowego. Wszystkie gazy wykorzystywane podczas procesu spawania są obojętne chemicznie.

Skąd wzięła się nazwa MIG MAG?

Metoda MAG wybierana jest do spawania stali konstrukcyjnych niestopowych, wysokostopowych oraz niskostopowych. Metoda MIG z kolei znajduje swoje zastosowanie podczas łącznie magnezu, miedzi, aluminium oraz wielu innych metali niezależnych, a także ich stopów lub mieszanek. Metoda MIG MAG łączy w sobie te dwie metody, dzięki czemu jest idealna do łącznie gazów pasywnych z aktywnymi w zróżnicowanych proporcjach.

Największą zaletą spawarek migomat jest fakt, iż osoba używająca spawarki może dowolnie modyfikować oraz regulować poszczególne parametry, które mają wpływ na przebieg całego procesu oraz jego efekt końcowy.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka