sobota, 14 sierpnia 2021 08:13

Spektakl, który zachwycił publiczność na całym świecie dziś wieczorem w Niepołomicach

Autor Marzena Gitler
Spektakl, który zachwycił publiczność na całym świecie dziś wieczorem w Niepołomicach

14 sierpnia o 20.30 na niepołomickim rynku swój sztandarowy spektakl "Peregrinus" zaprezentuje krakowski Teatr KTO.

Aktorzy w gigantycznych maskach i garniturach to obraz każdego z nas - ludzi zagubionych w XXI wieku. Spektakl pokazuje jeden dzień z życia korpoludka, odartego z duchowości, miłości i piękna. Czy wkrótce wszyscy zamienimy się w takich ludzi? Czy "Peregrinus" obudzi nas z letargu?

Uliczny spektakl łączący w sobie pantomimę, spektakl uliczny i teatr maski zbiera laury i pochwały na całym świecie. Krakowski Teatr KTO Jerzego Zonia objechał z nim ponad 50 festiwali. Tym razem obejrzeć będzie go można w Niepołomicach.

"NIEPOŁOMICE
to nasza najbliższa „stacja” na mapie nieustającej, teatralnej podróży. Dla WAS znów pakujemy walizki… choć jeszcze nie zdążyliśmy rozpakować gigantycznych rekwizytów spektaklu ZAPACH CZASU, który w ubiegłą sobotę prezentowaliśmy w Poznaniu na IV Festiwalu na Wolnym Powietrzu. Mimo to, jesteśmy gotowi…

Już w sobotę o 20:30 dla MIESZKAŃCÓW NIEPOŁOMIC i okolic PEREGRINUS
Rynek. Wstęp wolny.

Zapraszamy na spektakl inspirowany poezją T.S. Eliota, który bez słów pokazuje dzień z życia współczesnego „everymana”. W efektownej wizualno- choreograficznej formie, z groteskowym przymrużeniem oka, dotkliwie obnaża pułapki współczesnego świata, w które masowo dajemy się łapać, bezrefleksyjnie tracąc linie papilarne naszych dusz.

Jesteśmy ciekawi jakie refleksje i jakie pytania pojawią się w Waszych myślach?
Czy życie może się zmienić… po spotkaniu z Teatrem?"
- zaprasza na swojej stronie Teatr KTO.

Fot. Michel Spingler / Fb. Keatr KTO

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje