Niewiele osób na nich stawiało, jednak historia Puszczy Niepołomice po raz kolejny pokazuje nam, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. "Żubry" po pasjonującym meczu pokonały Bruk-Bet Termalikę Nieciecza i zameldowały się w Ekstraklasie.
Dla mieszkańców niespełna siedemnastotysięcznego miasteczka nieopodal Krakowa - ostatnie dni są niczym sen. W końcu nikt nie przypuszczał, że podopieczni trenera Tułacza najpierw ograją faworyzowaną Wisłę Kraków, a następnie przypieczętują historyczny sukces w meczu z Termaliką.
- Zrobiliśmy coś, co jest wręcz niemożliwe. To jest coś niesamowitego, a jednak się wydarzyło. To nieprawdopodobne wręcz szczęście. Jestem ogromnie dumny ze swoich zawodników. Gdybym mógł, przytuliłbym teraz każdego z nich i ucałował w czoło - mówił wyraźnie wzruszony tuż po meczu na antenie Polsatu Sport trener Tomasz Tułacz.
To był jednak dopiero początek wielkiej radości. Czas na prawdziwe świętowanie przyszedł kilka godzin później w Niepołomicach. A zresztą, co my tu będziemy pisać... to trzeba zobaczyć!
Warto wspomnieć, że nowy przedstawiciel ekstraklasy swoje mecze "domowe" będzie rozgrywać na stadionie... Wisły Kraków. Stadion w Niepołomicach nie spełnia odpowiednich warunków zwłaszcza w kontekście transmisji telewizyjnych, dlatego Puszcza już wcześniej zawarła porozumienie z operatorem stadionu im. Henryka Reymana w Krakowie, i Wisłą, która jest właścicielem murawy na obiekcie przy Reymonta 20.
Foto: własne










![[20.03.2026] Kapryśny piątek w Małopolsce. Wiosna flirtuje z zimą](https://cdn.glos24.pl/2026/03/Wawel_w300.webp)

![Nowa odsłona Komory Modena w Wieliczce. Inauguracja jubileuszu muzeum pod ziemią [ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/2026/03/IMG_1874_Easy-Resize.com_w1000-1.webp)






![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)