poniedziałek, 12 czerwca 2023 13:33

Historia Kopciuszka, co walczył z całego serduszka. Spełnił się piękny sen Niepołomic

Autor Norbert Kwiatkowski
Historia Kopciuszka, co walczył z całego serduszka. Spełnił się piękny sen Niepołomic

Niewiele osób na nich stawiało, jednak historia Puszczy Niepołomice po raz kolejny pokazuje nam, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. "Żubry" po pasjonującym meczu pokonały Bruk-Bet Termalikę Nieciecza i zameldowały się w Ekstraklasie.

Dla mieszkańców niespełna siedemnastotysięcznego miasteczka nieopodal Krakowa - ostatnie dni są niczym sen. W końcu nikt nie przypuszczał, że podopieczni trenera Tułacza najpierw ograją faworyzowaną Wisłę Kraków, a następnie przypieczętują historyczny sukces w meczu z Termaliką.

- Zrobiliśmy coś, co jest wręcz niemożliwe. To jest coś niesamowitego, a jednak się wydarzyło. To nieprawdopodobne wręcz szczęście. Jestem ogromnie dumny ze swoich zawodników. Gdybym mógł, przytuliłbym teraz każdego z nich i ucałował w czoło - mówił wyraźnie wzruszony tuż po meczu na antenie Polsatu Sport trener Tomasz Tułacz.

To był jednak dopiero początek wielkiej radości. Czas na prawdziwe świętowanie przyszedł kilka godzin później w Niepołomicach. A zresztą, co my tu będziemy pisać... to trzeba zobaczyć!

Opublikowany przez MKS Puszcza Niepołomice Niedziela, 11 czerwca 2023

Warto wspomnieć, że nowy przedstawiciel ekstraklasy swoje mecze "domowe" będzie rozgrywać na stadionie... Wisły Kraków. Stadion w Niepołomicach nie spełnia odpowiednich warunków zwłaszcza w kontekście transmisji telewizyjnych, dlatego Puszcza już wcześniej zawarła porozumienie z operatorem stadionu im. Henryka Reymana w Krakowie, i Wisłą, która jest właścicielem murawy na obiekcie przy Reymonta 20.

Foto: własne

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka