środa, 5 października 2022 09:23

Spotkanie Burmistrza Wieliczki z Ambasador Indii

Autor kal
Spotkanie Burmistrza Wieliczki z Ambasador Indii

W dniu 1 października 2022 roku Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł spotkał się z Ambasador Indii w Polsce Nagma Mohamed Mallick podczas otwarcia Centrum Hinduskiego w Brzegach. Burmistrz Wieliczki podziękował Pani Ambasador za przybycie i wręczył pamiątkowy kaganek górniczy, symbol światła, które rozświetla podziemia wielickiej kopalni.

W spotkaniu w Brzegach wraz z Burmistrzem Wieliczki obecni byli znani podróżnicy krakowscy Elżbieta i Andrzej Lisowscy, który Indie wielokrotnie odwiedzali i opisywali tradycje i bogactwo kultury hinduskiej.

Nowo powstałe Centrum hinduskie w Brzegach ma na celu integrować społeczność hinduistyczną w Polsce, a także jest ważnym miejscem podtrzymywania ich kultury, zwyczajów i tradycji. Podczas dwudniowego spotkania nowe Centrum w Brzegach licznie odwiedzała społeczność hinduska zwłaszcza z Krakowa ale też innych miast Polski.-

Każdy z nas na tym świecie buduje swój dom, buduje dom według swojej kultury, religii, tradycji, tego co ma w swoim sercu. Wieliczka jest miejscem gdzie swój dom budują ludzie z całego świata, bo rocznie odwiedza ją ponad milion turystów. A Brzegi to tym bardziej wyjątkowe miejsce, tutaj bowiem w 2016 roku ponad 2 mln ludzi z całego świata spotkało się z papieżem Franciszkiem, by słuchać, rozmawiać, modlić się wspólnie. Dzisiaj chcę podkreślić jak ważna jest również wasza obecność w tym miejscu. Wybudowaliście dom według waszego przekonania, wiary, według tego co nosicie w sercu, a teraz wspólnie się poznajemy, rozumiemy i wspólnie szukamy pokoju w tych niespokojnych czasach. - powiedział Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Burmistrz Wieliczki podziękował za zaproszenie Panu Markowi Pasuli oraz Pani Jadwidze Zielińskiej. Przybyli na niedzielne wydarzenia goście z hinduskiej społeczności odwiedzili również Campus Misericordiae w Brzegach.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka