niedziela, 14 kwietnia 2024 04:30

Sprawca kradzieży rowerów zatrzymany. 22-latek odpowie przed sądem

Autor Katarzyna Jamróz
Sprawca kradzieży rowerów zatrzymany. 22-latek odpowie przed sądem

Dzielnicowa z brzeskiej komendy zatrzymała 22-latka podejrzanego o kradzież dwóch rowerów spod bloku w Brzesku. Cenne okazały się informacje przekazane przez pokrzywdzoną. Mężczyzna w trakcie zatrzymania jechał ulicą Brzeska na jednym ze skradzionych jednośladów.

Na początku kwietnia na jednym z brzeskich osiedli doszło do kradzieży dwóch rowerów. Sprawca wykorzystał sytuację, że jednoślady pozostawiono bez żadnego zabezpieczenia. W środę (10 kwietnia) dzielnicowa z Brzeska, podczas obchodu swojego rejonu, otrzymała telefon od właścicielki rowerów.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Kobieta poinformowała ją, że chwilę wcześniej widziała nieznanego mężczyznę jeżdżącego na jej skradzionym rowerze. Dzielnicowa sprawdziła pobliską okolicę i na ulicy Wiejskiej w Brzesku zauważyła mężczyznę jadącego na wspomnianym rowerze. – Jednoślad odpowiadał opisowi wskazanemu przez pokrzywdzoną. Policjantka nie mając żadnych wątpliwości zatrzymała rowerzystę. Okazało się, że to 22-latek stoi za kradzieżami rowerów. Drugi z jednośladów policjanci odnaleźli na jednym z brzeskich osiedli schowany w piwnicy – informuje policja.

Wartość rowerów oszacowano na kwotę 2 tys. złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odzyskane jednoślady trafią do prawowitego właściciela. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka