czwartek, 14 września 2023 09:40

"Sprawdzian własnych możliwości". Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Szczurowej

Autor Katarzyna Jamróz
"Sprawdzian własnych możliwości". Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Szczurowej

Za nami kolejna sportowa niedziela w gminie Szczurowa. Tym razem na stadionie w Szczurowej rywalizowali strażacy. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w duchu zaciętej rywalizacji w czterech kategoriach. W sumie spotkało się 20 drużyn - 14 seniorskich i 6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Rywalizacja toczyła się wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców i dziewcząt oraz w grupie ,,C" - kobiece drużyny pożarnicze i grupie „A" - Ochotnicze Straże Pożarne. Zawody w kategorii A i C składały się z dwóch części: sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego.

Fot. UG Szczurowa

Po zakończeniu zawodów Komisja Sędziowska dokonała następujących rozstrzygnięć:

Puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy wręczyli drużynom: Wójt Gminy Szczurowa- Zbigniew Moskal, Prezes Gminnego Związku OSP RP w Szczurowej-Marian Zalewski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku - st. bryg. Andrzej Kufta. Wójt podziękował strażakom za przygotowanie techniczne obiektu.

Fot. UG Szczurowa

– Przeprowadzane zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla widzów. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego niezwykle emocjonującego wydarzenia – mówi Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.

Inf./Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka