sobota, 14 maja 2022 07:03

Strażnicy miejscy patrolowali Park Jordana. To było najczęstsze wykroczenie

Autor Mirosław Haładyj
Strażnicy miejscy patrolowali Park Jordana. To było najczęstsze wykroczenie

Strażnicy miejscy sprawdzali porządek w Parku Jordana. Obyło się bez mandatów, a najczęstszym wykroczeniem było wyprowadzanie psów na spacer bez smyczy i bez kagańca.

Spacer po parku miejskim do doskonała alternatywa do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dobrze jest jednak pamiętać, że korzystanie ze wspólnej przestrzeni zobowiązuje nas do stosownego zachowania i poszanowania prawa do wypoczynku innych osób. W piątek (13 maja) strażnicy miejscy sprawdzali, czy osoby relaksujące się w Parku im. dr. Henryka Jordana stosują się do obowiązującego prawa, a  zwłaszcza do zapisów regulaminu parku.

– Wnioski? Odpoczynek w tym miejscu, to czysta przyjemność. Ujawniliśmy raptem kilka wykroczeń, głównie związanych z wyprowadzaniem psów na spacer (przypominamy, że na terenie parku obowiązuje zakaz prowadzenia psów bez smyczy i bez kagańca). Podczas każdej z tych interwencji właściciele czworonogów zostali poinformowani o obowiązujących regulacjach oraz o skutkach niestosowania się do nich

– donoszą strażnicy.

Tym razem obyło się bez mandatów.

Inf. i foto: Straż miejska w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje