piątek, 2 lutego 2024 13:22

Strzelanie wirtualne, czyli nowa oferta Strzelnicy Sportowej w Myślenicach

Autor Artykuł sponsorowany
Strzelanie wirtualne, czyli nowa oferta Strzelnicy Sportowej w Myślenicach

Gmina Myślenice wspiera działania nakierowane na zwiększenie umiejętności strzeleckich wśród młodzieży i zorganizowanych grup mundurowych. Dzięki aplikowaniu w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie” przyznano środki finansowe na realizację zadania związanego z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego strzelnic wirtualnych wraz z wyposażeniem strzeleckim, umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, a także członków organizacji pozarządowych prowadzących działalność o charakterze proobronnym oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych.

W czwartek 25 stycznia na Strzelnicy Sportowej w Myślenicach odbyło się oficjalne przekazanie do użytku wirtualnej strzelnicy, w którym uczestniczyli burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka wraz ze swoim zastępcą Mateuszem Sudrem, sekretarz Gminy Myślenice, Robert Pitala, prezes spółki Sport Myślenice, Michał Funek, komendant Straży Miejskiej w Myślenicach, Artur Kasicki oraz przedstawiciel WCR Oświęcim, major Józef Kała.

- Myślenicka Strzelnica Sportowa została wyposażona w kompletny system wirtualny wraz z bronią długą i krótką. W ramach nowej oferty można trenować strzelectwo na wielu różnych poziomach szczegółowości, precyzji, postawy, refleksu, warunków pogodowych. W ramach zrealizowanego projektu dostępne są ustawienie kilkudziesięciu celów w dowolnych ilościach, odległościach, warunkach otoczenia. Strzelectwo wirtualne wprowadza nowe warianty nauki i obycia z bronią zarówno dla młodych, jak i doświadczonych użytkowników. Korzystanie z systemu strzeleckiego może stanowić doskonałą zabawę i rozwinięcie posiadanych już kompetencji. Serdecznie zapraszam do skorzystania z nowej oferty – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Całkowita wartość projektu to ponad 168 000,00 zł, a przyznane dofinansowanie ze Skarbu Państwa przekazane za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej to kwota 134 400,00 zł.

Foto: Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka