środa, 20 kwietnia 2022 13:52

Styl glamour we wnętrzach – luksus w pełnej krasie!

Autor Artykuł sponsorowany
Styl glamour we wnętrzach – luksus w pełnej krasie!

Zakupiłeś mieszkanie od dewelopera i nadszedł czas na urządzenie wnętrza? Jeśli kompletnie nie masz pomysłu, na jaki styl się zdecydować, dobrym pomysłem będzie pójście w klasykę. Jednym spośród stylów klasycznych, jest, prawdopodobnie wszystkim znany, styl glamour. Jego początków można doszukać się w USA, w trakcie rozwoju przemysłu filmowego. Całkiem słusznie może kojarzyć się on z najsłynniejszymi galami i gwiazdami na czerwonym dywanie. Styl glamour charakteryzuje się tym, że oddaje klasę, elegancję oraz luksus, który można określić niemalże przepychem. Wnętrze urządzone zgodnie z zasadami glamour, powinno wyglądać, niczym domy najpopularniejszych celebrytów. Ważną rolę stanowi tutaj oświetlenie, powinno dawać jak najwięcej światła. Czym więcej elementów się błyszczy i czym bardziej puchowe są dodatki, tym lepiej!

Podstawa, czyli kolorystyka

Jedną z wręcz najważniejszych kwestii w stylu glamour stanowi nieoczywista paleta kolorystyczna. Najbardziej charakterystycznymi kolorami są tutaj uwielbiane przez panie fiolety i róże oraz różne odcienie brązu. Ich intensywność poleca się przełamać przykładowo szarościami. Glamour nie daje nam miejsca na chaos, wszystko musi być odpowiednio przemyślane i przede wszystkim spójne ze sobą. Wybór kolorystyki należy zacząć od postawienia na jedną barwę, która będzie przewodnią. Może być ona wybrana zgodnie ze wszelakimi preferencjami mieszkańców. Resztę kolorów można wybrać na zasadzie kontrastów. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie na barwę przewodnią koloru neutralnego, lecz nie jest to czymś koniecznym.

Stawiamy na dodatki

Dodatki są niesamowicie istotne, jeśli mowa o stylu glamour. Tu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Srebro i złoto sprawdzą się idealnie w tym przypadku. Tutaj kryształowe żyrandole nie są przesadnie ani kiczowate, będą najlepszym wyborem do wnętrza urządzonego w tym stylu. Wszystko co błyszczy i rzuca się w oczy nada się idealnie! Kolejny niezwykle istotny element stanowią lustra, przeogromne, najlepiej w rzeźbionym obramowaniu. Poza nimi ściany zdobić mogą także zdjęcia oraz plakaty. Puchowe poduszki i dywany są niezbędne w sypialniach oraz salonach. Pikowane obicia mebli? Perfekcyjne! Szkło? W sam raz! Szczególnie dobrze wyglądać będą wszelkiego rodzaju przeszklone stoliki.

Pomieszczenia w stylu glamour

Do salonu w stylu glamour idealnie sprawdzą się meble, których obicie będzie miękkie i miłe w dotyku. To samo tyczy się ozdobnych poduszek oraz dywanów. Jeśli chodzi o sypialnię, należy pamiętać, aby nadać pomieszczeniu jak najwięcej błysku, wedle gustu mieszkańców. Mniejsze powierzchnie można optycznie zwiększyć, ustawiając w pokoju fantazyjnie wyglądające lustra. W kuchni i łazience najlepszym rozwiązaniem będzie marmur, bądź jego imitacja. Dekoracyjne, kryształowe uchwyty do mebli będą wyglądać zjawiskowo. Błyszczące, lub wręcz lustrzane wykończenie doda wrażenia przepychu, ważnego w stylu glamour.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje