środa, 30 grudnia 2020 15:07

Sylwester z Operą i Filharmonią Krakowską online

Autor Marzena Gitler
Sylwester z Operą i Filharmonią Krakowską online

Artyści Opery Krakowskiej i Filharmonii Krakowskiej przygotowali na ostatni dzień grudnia specjalne koncerty. Będzie można zobaczyć 31 grudnia online, kupując bilety wesprzemy muzyków w trudnych czasach.

Opera Krakowska w każdym domu!

Pod hasłem „Kto śpiewa jest wolny” pojawią się kompozycje z kręgu muzyki włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz innych krajów Europy. Swoje miejsce w koncercie sylwestrowym online znajdzie także twórczość Ludwiga van Beethovena, którego 250-lecie urodzin świętował w mijającym roku cały świat. Dla internautów zaśpiewają soliści: Paula Maciołek. Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha. Monika Korybalska. Jarosław Bielecki, Tomasz Kuk i Adam Szerszeń. Na scenie będą im towarzyszyć Chór, Orkiestra i Balet Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Koncert będzie można zobaczyć 31 grudnia, w czwartek o godz. 17:00 na platformie Play Kraków pod adresem: https://playkrakow.com/vods/vod.594.

Sprzedaż biletów dostępowych w cenie 10 zł zostanie uruchomiona na 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Pożegnaj stary rok z Filharmonią Krakowską!

Wyjątkowy koncert online na pożegnanie Starego Roku organizuje również Filharmonia Krakowska. Podczas gali sylwestrowej transmitowanej w sieci, Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Dawida Runtza zaprezentuje utwory specjalnie dobrane na tę nadzwyczajną okazję. W szampański nastrój wprowadzą internautów walce i polki rodziny Straussów oraz chóry z najpiękniejszych oper Giuseppe Verdiego.

Koncert będzie można zobaczyć 31 grudnia, w czwartek, o godz. 20.00, za pośrednictwem platformy PlayKraków. Bilety z linkiem dostępowym do transmisji można rezerwować na oficjalnej stronie Filharmonii pod adresem: www.filharmonia.krakow.pl

Artyści dla szpitali - charytatywny koncert noworoczny

Filharmonia Krakowska gorąco zaprasza wszystkich melomanów także na Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Dzięki jego zdalnej formie, widzowie zostaną zaproszeni do kilku wnętrz uniwersyteckich, bowiem utwory zostały nagrane zarówno w Auli Collegium Novum, Collegium Maius oraz Dworze UJ w Modlnicy, jak i w nowoczesnych przestrzeniach Wydziału Chemii UJ, a także w Ogrodzie Botanicznym.

Całe wydarzenie jest dedykowane służbom medycznym i pacjentom z dwóch uniwersyteckich szpitali, dla których mijający rok był szczególnym wyzwaniem - Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Cały dochód z biletów zostanie przekazany obu placówkom.

Bilety-cegiełki można nabyć w cenach: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 150 zł. Umożliwią one dostęp do koncertu na platformie PlayKraków, przez tydzień od chwili zakupu. Premiera materiału – niedziela 3 stycznia. Więcej informacji pod adresem: www.filharmonia.krakow.pl/Home/9339-Charytatywny_Uniwersytecki_Koncert_Noworoczny.html

Kraków

Kraków - najnowsze informacje