sobota, 2 kwietnia 2022 12:56

"Szok i niedowierzanie" - Błażej Targosz komentuje odpowiedź Miejskiego Zarządu Dróg

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
"Szok i niedowierzanie" - Błażej Targosz komentuje odpowiedź Miejskiego Zarządu Dróg

Przewodniczący Zarządu os. Poręba Mała Błażej Targosz od zeszłego roku próbuje się dowiedzieć, kiedy Miejski Zarząd Dróg zabezpieczy uszkodzoną nawierzchnię na kilku osiedlowych ulicach.

Przewodniczący Zarządu os. Poręba Mała Błażej Targosz zdecydował się skierować kolejny list z prośbą o zabezpieczenie zniszczonych nawierzchni na ulicach Mała Poręba, Stadnickich, Juranda i Ruchu Ludowego.

Jak wynika z treści opublikowanego przez Błażeja Targosza dokumentu Dawid Janik, pełniący funkcję zastępcy dyrektora MZD zamiast udzielić konkretnej odpowiedzi, zacytował fragmenty Biblii.

W dokumencie znalazły się fragmenty Ewangelii wg św. Mateusza:

"Czemu to widzisz drzazgę w oku brata swego, a belki we własnym oku nie dostrzegasz - pytał retorycznie Dawid Janik. I dalej: "Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka brata twego".

Błażej Targosz na Facebooku skomentował udzieloną mu odpowiedź następującymi słowami:

– Jak nazwać taką odpowiedź? Sprawa poważna, a treść pisma zwrotnego to szok i niedowierzanie. Wykorzystywanie cytatów z Pisma Świętego w celu upokorzenia przedstawiciela Wspólnoty Osiedlowej. Ocenę indywidualną pozostawiam Państwu, jednak uznałem za słuszne, aby podzielić się tym materiałem obrazującym stosunek pracownika miejskiej jednostki do mieszkańców Nowego Sącza.

Janik wyjaśnia, dlaczego "obłudnik"

Zapytany o kontekst zapisanych w odpowiedzi słów, Dawid Janik wyjaśnił portalowi naszemiasto.pl, że to aluzja do wcześniejszych działań Błażeja Targosza, który kiedyś pełnił funkcję kierownika Zespołu Zarządzania Energią UM. Z relacji Janika wynika, że Targosz był wówczas odpowiedzialny za przygotowanie projektów rozbudowy sieci oświetlenia ulicznego i przez jego działania miasto "miało wówczas zapłacić za źle przygotowaną dokumentację projektową, co zablokowało wykonanie nowych odcinków oświetlenia".

– W 2020 roku, kiedy zadania oświetlenia ulicznego przejęło MZD, pan Targosz przekazał równocześnie niekompletną dokumentację projektową dla budowy oświetlenia kilkunastu ulic

– powiedział portalowi naszemiasto.pl Janik.

Inf.: naszemiasto.pl, Facebook

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje