czwartek, 27 października 2022 05:45

Tak teraz oszukują. Chciała kupić bluzkę, straciła... ponad 25 tysięcy

Autor Patryk Trzaska
Tak teraz oszukują. Chciała kupić bluzkę, straciła... ponad 25 tysięcy

Oszuści nie odpuszczają i wymyślają coraz to nowsze sposoby na wyłudzenie pieniędzy od swoich ofiar. W ostatnich dniach mieszkanka powiatu suskiego straciła ponad 25 tysięcy złotych podczas zakupu bluzki na jednym z internetowych serwisów aukcyjnych.

Mieszkanka powiatu suskiego robiła zakupy na jednym z internetowych serwisów aukcyjnych. Po znalezieniu bluzki, która ją zainteresowała, skontaktowała się ze sprzedawcą. Ten wysłał jej link, przekierowujący na rzekomą stronę banku.

Kobieta wprowadziła na stronie swoje dane bankowe, chcąc dokonać płatności. Nie wiedziała, że tym sposobem udostępnia oszustowi swoje dane. "Sprzedawca" włamał się na konto bankowe swojej ofiary i ukradł ponad 25 tysięcy złotych.

W  ostatnim czasie w ten sposób została również oszukana 38-lenia mieszkanka  powiatu suskiego, która poprzez jedną z platform internetowych próbowała  sprzedać swoje ubrania. Oszust skontaktował się  z nią, wysyłając prośbę o jej numer telefonu. Kobieta wysłała  „kupującemu” swój numer i otrzymała wiadomość wraz z linkiem, który  poprowadził ją na stronę banku pod pretekstem pobrania danych do przelewu. Kobieta wypełniła niezbędne dane do logowania na fałszywym adresie bankowym. Po takiej operacji  udostępniła oszustowi dane do jej konta i efekcie straciła zgromadzone ponad 20 tys. zł.

fot. pixabay

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje