wtorek, 23 listopada 2021 15:08

Tapety ścienne - modne rozwiązanie aranżacyjne

Autor Artykuł sponsorowany
Tapety ścienne - modne rozwiązanie aranżacyjne

Dobrze dobrana tapeta ścienna to jeden z tych elementów, które w prosty skuteczny i efektowny sposób pomagają stworzyć wyjątkową przestrzeń domową lub biurową. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, ponieważ nowoczesne tapety ścienne nadają się do każdego pomieszczenia urządzonego w dowolnym stylu.

  1. Tapety ścienne do każdego wnętrza
  2. Tapeta winylowa czy papierowa? Rodzaje tapet
  3. Aranżacje z wykorzystaniem tapet

Przez długi czas tapety na ścianę były uważane za niemodne i niepraktyczne. Obecnie, dzięki bardzo szerokiej ofercie producentów, z wykorzystaniem tapet można stworzyć modną i stylową aranżację.

Tapety ścienne do każdego wnętrza

Kilkanaście lat temu tapety stanowiły wykończenie konkretnych wnętrz, głównie sypialni, pokoju dziecka lub salonu. Obecnie ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wystarczy spojrzeć na bogaty asortyment tapet dostępny na https://4wall.pl/12_tapety-na-sciane, aby przekonać się, że tapety sprawdzą się nie tylko w pokoju dziecięcym czy dziennym, ale również w kuchni, przedpokoju, a nawet w łazience! Wystarczy wybrać tapety nowoczesne, przystosowane do użycia w konkretnym pomieszczeniu. Dedykowane modele są wyprodukowane z użyciem podkładu odpowiedniego do warunków panujących w danym wnętrzu, a do ich przyklejania stosuje się specjalistyczne kleje, zwiększające trwałość wykończenia. Dzięki temu tapety zawitały do wnętrz, w których panuje duża zmiana temperatur, jak w kuchni, oraz tam, gdzie ściany są narażone na wilgoć i zamoczenie, np. w łazience.

Tapeta winylowa czy papierowa? Rodzaje tapet

Poszukując odpowiedniej tapety do konkretnego wnętrza, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał oraz zastosowanie. Najlepszym miejscem do zakupu tapet jest sklep z dekoracjami do wnętrz, w którym dostępne są tapety wysokiej jakości, idealnie nadające się do zastosowań domowych i biurowych. We wnętrzach o dużym natężeniu ruchu, ale jednocześnie małej wilgotności, takich jak pokój dzienny czy domowe biuro, sprawdzą się tapety na podkładzie flizelinowym. Można je łatwo położyć na ścianie i perfekcyjnie zakryć drobne pęknięcia. Dzięki temu, że smarowania klejem wymaga jedynie ściana, a nie powierzchnia całej tapety, z kładzeniem poradzi sobie nawet niedoświadczony użytkownik.

Tapety na flizelinie nie nadają się do pomieszczeń narażonych na działanie wody - tam lepiej sprawdzą się tapety winylowe. Produkuje się je ze spienionego PCV, dlatego można je bez przeszkód myć na mokro, a nawet czyścić środkami chemicznymi. Nadają się nie tylko do kuchni, łazienki czy przedpokoju, ale również do pokoju dziecięcego. Tapety winylowe charakteryzują się trwałością, jednak nie tak dużą jak tapety z włókna szklanego. Te ostatnie można malować wiele razy, a one wciąż będą prezentowały się idealnie. Są bardzo wytrzymałe i trwałe; nawet na często eksploatowanych ścianach pozostaną w nienaruszonym stanie przez około 30 lat.

Aranżacje z wykorzystaniem tapet

Współczesne tapety wykorzystuje się w każdym wnętrzu na wiele różnych sposobów. Kładąc je na wszystkie ściany w pomieszczeniu, można stworzyć spójną całość, a przyklejając tylko na jednej ścianie, uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny. Duże znaczenie ma wzornictwo - tapetę, na której występuje roślinny ornament, można wykorzystać do wprowadzenia do wnętrza elementów natury, natomiast fototapety do ożywienia wystroju lub nadania mu oryginalnego wyglądu. Wybierając tapety, warto stawiać na połączenia kolorów i faktur, nie zapominając o jakości materiałów wykonania. Różne rodzaje tapet idealnych do każdego wnętrza, można znaleźć w sklepie 4wall.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka