środa, 25 maja 2022 12:24

Targi Książki w Empiku - co tym razem na nas czeka?

Autor Artykuł sponsorowany
Targi Książki w Empiku - co tym razem na nas czeka?

Targi Książki w Empiku to krótkotrwała, ale dobrze znana fanom literatury tradycja. Odbywają się dwa razy w roku – w maju i październiku. Najbliższa edycja to mały jubileusz – Targi Książki 2022 w Empiku odbędą się bowiem już po raz piąty.

Kiedy odbędą się najbliższe Targi Książki w Empiku?

Wirtualne targi książki organizowane przez markę Empik, to impreza, która nie ma sobie równych. To wielkie święto literatury trwa aż dwa tygodnie i jest przepełnione ciekawymi wydarzeniami adresowanymi zarówno do czytelników, jak i wydawców.

W tym roku warto zapamiętać datę 18 maja, to właśnie wtedy rozpocznie się piąta edycja Targów Książki w Empiku. Impreza zakończy się 31 maja, tuż przed Dniem Dziecka.

Chociaż targi organizowane przez Empik mają charakter wirtualny, warto w tym czasie odwiedzić też salony stacjonarne. Na klientów będą czekały liczne niespodzianki, w tym oczywiście tak bardzo lubiane promocje i rabaty.

Liczne wydarzenia online na Targach Książki w Empiku

Myliłby się ten, kto by sądził, że targi książki online polegają wyłącznie na sprzedawaniu nowych i starych tytułów w obniżonych cenach. To wielopłaszczyznowa impreza, która promuje czytelnictwo na różne sposoby, między innymi poprzez spotkania z autorami online. Do wydarzeń można dołączyć za pośrednictwem Facebooka (na tej platformie wszystkie rozmowy będą tłumaczone na język migowy), Instagrama lub ClickMeeting. Nie trzeba w tym celu wychodzić z domu, udział w targach można połączyć z wypoczynkiem w zaciszu własnego salonu. Jest też odwrotna możliwość – nawet jeśli termin interesującego nas wydarzenia zbiegnie się z koniecznością wyjścia z domu, także można do niego dołączyć online.

Wirtualne targi książki to też duża wygoda dla osób, które mieszkają daleko od tradycyjnych lokalizacji targów stacjonarnych. Można śmiało powiedzieć, że nie mają granic.

Wydarzenia obejmą między innymi wywiady z polskimi i zagranicznymi autorami, będzie też możliwość zadawania własnych pytań za pośrednictwem czatu. Na szczęśliwców czekają egzemplarze książek z autografami.

W tym roku organizatorzy przygotowali ponad 60 różnorakich wydarzeń dla gości targów online. Będzie się działo!

Dla kogo są Targi Książki w Empiku?

Targi Książki organizowane przez markę Empik adresowane są do różnych grup odbiorców, ale jedno jest pewne – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla wygody uczestników wydarzenia pogrupowano w cztery przejrzyste kategorie:

  • Przecinek i kropka – strefa targów dla najmłodszych,
  • Apostrof – coś dla fanów literatury pięknej i reportaży,
  • Zrozumieć świat – literatura faktu przybliżająca aktualną sytuację na świecie,
  • Forum – spotkania online i webinary dla wydawców.

Skąd pomysł na Targi Książki w Empiku?

Wirtualne targi książki nigdy nie miały być (i nadal nie mają) konkurencją dla targów stacjonarnych. Pierwsza edycja tej imprezy datowana jest na maj 2020 roku, kiedy to obostrzenia związane z pandemią wykluczyły możliwość organizowania targów stacjonarnych. Targi online miały być tymczasowym zastępstwem, ale ich popularność szybko przerosła oczekiwania i przewidywania organizatorów. Dość powiedzieć, że w ubiegłych latach odwiedziło je wirtualnie aż 4 mln osób! Dlatego impreza będzie kontynuowana w kolejnych latach, tradycyjnie dwa razy w roku. Przypomnijmy, że najbliższa edycja rozpoczyna się 18 maja 2022 roku.

Kultura

Kultura - najnowsze informacje