poniedziałek, 19 września 2022 08:30

Tarnów. Zmiana lokalizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Zmiana lokalizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Zmieniła się lokalizacja gabinetów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Łukasza w Tarnowie. Od kilku dni nocna pomoc lekarska znajduje się niedaleko Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zmiana wprowadzona została na stałe.

– Chcieliśmy, żeby zarówno SOR, jak i gabinety Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej były obok siebie, bo bliskość tych dwóch komórek pozwoli lekarzom na głębszą współpracę. Dzięki temu pacjenci, którzy nie kwalifikują się na SOR, mogą udać się prosto do nocnej opieki, bez wychodzenia z budynku – tłumaczy Damian Mika, rzecznik prasowy szpitala.

Przypomnijmy, z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Łukasza w Tarnowie mogą korzystać mieszkańcy osiedla: Starówka, Strusina, Gumniska – Zabłocie, Krakowska, Mościce, Koszyce, Chyszów, Rzędzin, Zielone, oraz gmina Pleśna i Skrzyszów, a także Błonie, Koszyce Małe, Koszyce Wielkie, Łękawka, Nowodworze, Poręba Radlna, Radlna, Tarnowiec, Zawada, Zbylitowska Góra, Zgłobice.

Punkt w weekendy działa całodobowo, a w tygodniu od godziny 18 do 8 nad ranem.

Inf. UM Tarnów
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Tarnów - najnowsze informacje